TÜSİAV’dan “iftar buluşması” TÜSİAV’dan “iftar buluşması” için yorumlar kapalı 1001

TÜRK Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) bu yılki iftar yemeklerinin ikincisini Atatürk Orman Çitfliği’nde düzenledi. 24 Mayıs 2018 Çarşamba günü Şençam Lokantası’nda düzenlenen iftar yemeğine başta TÜSİAV Mütevelli Heyet üyeleri olmak üzere iş, siyaset ve basın dünyasından birçok isim katıldı.

TÜSİAV BAŞKANI SARITOPRAK: “RAMAZAN’DA DAHA DA PAYLAŞIMCI OLUYORUZ”

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, yemeğin açılış konuşmasını yaptı. Sarıtoprak, şöyle konuştu: “Birinci iftarımızı geçtiğimiz pazartesi günü Demetevler’de verdik. Bin 500’e yakın vatandaşımız iftarda oruç açtırlar. Bugün düzenlenen bu ikinci iftarımızı ise hayırsever işadamı Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı ve Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Hıfzı Kuruşa (aynı zamanda Şençam Lokantalarının Sahibi) veriyor. Her ikisine de şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Hıfzı bey yüksek ateşle yüksek ateşle evine gitmek zorunda kaldı, hepinizden özür dilerken hayırlı Ramazanlar diliyor. Şimdi bu yemeğimizin sponsoru Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı’ya bir Şükran Belgesi takdim edeceğiz. Bu Şükran Belgesi’ni 30 yıllık arkadaşım, değerli kardeşim Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan takdim edecek. Nevzat bey sıkı bir sivil toplumcudur. Bir çok Derneklerde, Cemiyetlerde, Vakıflarda birlikte olduk kendisiyle. Son örgütlediği Dernek ise Başkent Ankara Meclisi’dir. Kendisi onun Başkanıdır. Ve bu Dernek Ankara’nın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biridir.”

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN : ANKARA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İftar yemeğine katılan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da, “Böyle güzide bir toplulukla birlikte olmaktan ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Veli Başkan benim 30 yıllık kadim dostumdur. Kendisi çok büyük bir sivil toplumcudur. O sivil toplumcu ruhu sayesinde şuan birlikteyiz. Dünyada en gelişmiş toplumlarda sivil toplumculuğun önde olduğunu görürüz. Türkiye’de de bu girişimlerin gelişmiş olmasından ve daha da gelişeceğinden ötürü mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Biraz önce kendisinin de belirttiği gibi Başkent Ankara Meclisi’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ankara’daki bütün hem şehri Dernekleri ve Federasyonlarını bir araya toplayan bir çatı kuruluş oluşturduk. Adına da Başkent Ankara Meclisi dedik. Veli Başkan da kurucularımızdandır. Başkent Ankara Meclisi gayemiz; Ankara’da yaşayanların Ankara ile ilgili dertleri olsun. Ankaramıza ülkemizden diğer illerinden gelen ve burada yaşayan birçok vatandaşımız var. Her birisi kenti memleketi için uğraşıyor doğal olarak ama kenti yaşadığı memleketi unutuyor. İnsanların yaşadığı şehir için bir şeyler yapabilmesi amacı ile böyle bir çatı kuruluş oluşturmak istedik. Ben herkesin yaşadığı kente değer vermesi gerektiğine inanıyorum. Sizlerin de en tabi olarak Ankara’ya katkı sunmak için çaba sarf edeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta için yorumlar kapalı 87007

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetine icabetle gittiği başkent Tiran’da resmî törenle karşılandı.

Tiran Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen törende, iki ülkenin millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören kıtasını selamlamalarının ardından, iki ülke heyetleri takdim edildi.

RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. için yorumlar kapalı 1491

Dünya ve Avrupa yarışmaları ödüllü ünlü fotoğraf sanatçımız RECEP PEKER TANITKAN 50’inci yıl anısına Ankara Kalesi EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden olan EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nin Kurucusu İBRAHİM TERZİOĞLU, serginin açılış konuşmasına ünlü Rus Yazar Lev TOLSTOY’un sanat hakkındaki bir deyişiyle başladı.

TOLSTOY’un “Sanat düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir.” deyişini hatırlatan TERZİOĞLU, Türk halkının bağrından çıkan Recep Peker TANITKAN’ın eserlerine EMİN ANTİK Sanat Merkezi olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMİN ANTİK SANAT GALERİSİNİN bulunduğu binayı 10 yıl önce satın aldıklarında bir harabe olduğunu hatırlatan İBRAHİM TERZİOĞLU, bugün dünyaca tanınan bir sanat merkezine dönüşmesinde büyük bir gayret ve pay sahibi olan oğlu ve EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ’nin sahibi Emin CAN TERZİOĞLU’na da teşekkür etti.

İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasından sonra kürsüye ünlü ressamlarımızdan Hasan GEMİCİ ve eşi Şükran GEMİCİ geldi. Hasan GEMİCİ, Sanatın bir kurtuluş ve özgürlük alanı olduğunu vurgulayarak sanatın diğer alanlardan farklılığına dikkat çekti.

GEMİCİ, Sanatın sorgulayıcı gözle bakan enteresan bir alan olduğunu da sözlerine ekledi. GEMİCİ’den sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve TABİAT VARLIKLARI Daire Başkanı BEKİR ÖDEMİŞ de Sergiye katkıda bulunanlara teşekkür ettiği konuşmasında sanatla ilgili projelerin çalışmalarında çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti BAŞKANI Nazmi BİLGİN de Recep Peker TANITKAN’ın çıkardıkları SANATIM dergisiyle sanata büyük bir katkı verdiğini belirtti.

Bilgin, Sanatçının SANATIM dergisiyle SANATÇILARI ve Kaleyi tanıtarak büyük bir hizmet verdiği değerlendirmesinde de bulundu. Sözlerin anlatamadığını fotoğrafın anlattığına işaret eden Nazmi BİLGİN, bu alanda fotoğraf sanatçılığının gelinecek son nokta olduğunu da söyledi.

Eski Ankara Milletvekili ve Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de konuşmasında fotoğrafın anı yakalamak olduğunu ifade ederek fotoğraf sanatçılığının çok önemli bir meslek olduğunu belirtti.

YAHNİCİ, değerli fotoğraf sanatçısı Recep Peker TANITKAN’a Ankara Kalesi tanıtımındaki çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

YAHNİCİ, TANITKAN’ın. SANATIM dergisiyle birlikte yayınladıkları ANKARA KALESİ ekinin bunun önemli bir göstergesi olduğunu da bildirdi.

EMİN ANTİK SANAT DANIŞMA KURULU BAŞKANI Sanat Felsefecisi ve eleştirmeni Ümit Yaşar GÖZÜM de serginin fotoğrafın sanata dönüştüğü bir sergi olduğunu dile getirdi.

Sanatseverler, EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki RECEP PEKER TANITKAN’ın OBJEKTİFİNDEN 50’inci YIL TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ’ni 2 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirler.