TÜSİAV’dan “iftar buluşması” TÜSİAV’dan “iftar buluşması” için yorumlar kapalı 969

TÜRK Sanayici ve İşadamları Vakfı (TÜSİAV) bu yılki iftar yemeklerinin ikincisini Atatürk Orman Çitfliği’nde düzenledi. 24 Mayıs 2018 Çarşamba günü Şençam Lokantası’nda düzenlenen iftar yemeğine başta TÜSİAV Mütevelli Heyet üyeleri olmak üzere iş, siyaset ve basın dünyasından birçok isim katıldı.

TÜSİAV BAŞKANI SARITOPRAK: “RAMAZAN’DA DAHA DA PAYLAŞIMCI OLUYORUZ”

TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak, yemeğin açılış konuşmasını yaptı. Sarıtoprak, şöyle konuştu: “Birinci iftarımızı geçtiğimiz pazartesi günü Demetevler’de verdik. Bin 500’e yakın vatandaşımız iftarda oruç açtırlar. Bugün düzenlenen bu ikinci iftarımızı ise hayırsever işadamı Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı ve Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Hıfzı Kuruşa (aynı zamanda Şençam Lokantalarının Sahibi) veriyor. Her ikisine de şükranlarımı sunuyorum, teşekkür ediyorum. Hıfzı bey yüksek ateşle yüksek ateşle evine gitmek zorunda kaldı, hepinizden özür dilerken hayırlı Ramazanlar diliyor. Şimdi bu yemeğimizin sponsoru Vakfımızın Mütevelli Heyet üyesi Serkan Kundakçı’ya bir Şükran Belgesi takdim edeceğiz. Bu Şükran Belgesi’ni 30 yıllık arkadaşım, değerli kardeşim Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan takdim edecek. Nevzat bey sıkı bir sivil toplumcudur. Bir çok Derneklerde, Cemiyetlerde, Vakıflarda birlikte olduk kendisiyle. Son örgütlediği Dernek ise Başkent Ankara Meclisi’dir. Kendisi onun Başkanıdır. Ve bu Dernek Ankara’nın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biridir.”

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN : ANKARA İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İftar yemeğine katılan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da, “Böyle güzide bir toplulukla birlikte olmaktan ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Veli Başkan benim 30 yıllık kadim dostumdur. Kendisi çok büyük bir sivil toplumcudur. O sivil toplumcu ruhu sayesinde şuan birlikteyiz. Dünyada en gelişmiş toplumlarda sivil toplumculuğun önde olduğunu görürüz. Türkiye’de de bu girişimlerin gelişmiş olmasından ve daha da gelişeceğinden ötürü mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Biraz önce kendisinin de belirttiği gibi Başkent Ankara Meclisi’nin Yönetim Kurulu Başkanıyım. Ankara’daki bütün hem şehri Dernekleri ve Federasyonlarını bir araya toplayan bir çatı kuruluş oluşturduk. Adına da Başkent Ankara Meclisi dedik. Veli Başkan da kurucularımızdandır. Başkent Ankara Meclisi gayemiz; Ankara’da yaşayanların Ankara ile ilgili dertleri olsun. Ankaramıza ülkemizden diğer illerinden gelen ve burada yaşayan birçok vatandaşımız var. Her birisi kenti memleketi için uğraşıyor doğal olarak ama kenti yaşadığı memleketi unutuyor. İnsanların yaşadığı şehir için bir şeyler yapabilmesi amacı ile böyle bir çatı kuruluş oluşturmak istedik. Ben herkesin yaşadığı kente değer vermesi gerektiğine inanıyorum. Sizlerin de en tabi olarak Ankara’ya katkı sunmak için çaba sarf edeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti için yorumlar kapalı 87797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı 30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı için yorumlar kapalı 84797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı, daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zaferin 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihî günde zatıâlinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz.

Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla, cumhurla, cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun.”