“Benim ülkemi taciz eden, tehdit eden kim olursa olsun üzerine gideriz” “Benim ülkemi taciz eden, tehdit eden kim olursa olsun üzerine gideriz” için yorumlar kapalı 911

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Karadeniz Ereğli ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, “Afrin’de 4500 teröristi etkisiz hâle getirdik mi? Kaçtılar mı? Şimdi sıra Kandil’de, sıra Sincar’da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’taki etkinlikleri çerçevesinde, Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ofis Yolu Caddesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

“24 HAZİRAN’DAN SONRA TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Konuşmasının başında, “beraber yürüdük biz bu yollarda” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da da öyle olacağını belirterek, “Siz, Fransa’nın işgal güçlerine ders veren, gereğini yapan değil misiniz? Uzun Mehmet’in topraklarında değil misiniz? Ama siz daha da biraz ileri gidiyorum, benim Rizeli Hacı Mahmutoğlu Recep Kahya’nın da memleketi değil misiniz?” diye sordu.

Türkiye’nin yeni bir dönem noktasında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. Bunu milletçe yapacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Benim sizden çok önemli bir isteğim var. Bir kardeşiniz, evladınız olarak birilerinin fitnesine, fesadına asla yüz vermeden, şu rabiamız, bizim her şeyimiz. Öyle bir seslenin ki başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı şerifin son 10 günündeyiz. Buradan tüm Türkiye duysun, şu anda saat 11, hazırız değil mi?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında alanı dolduran kalabalıkla beraber “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” rabiasını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu biz gerçekleştireceğiz. Nasıl? Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu milleti bölemeyecekler, bu vatanı parçalamayacaklar. Yeri geldiği zaman biz Gabar’a, Cudi’ye, Tendürek’e F-16’larla ineriz. Bunların inlerine girdik mi?” değerlendirmesinde bulundu.

Bu millete ihanet edenleri yargıya teslim ettiklerini ve edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz gecesi benim Karadeniz Ereğlisi’ndeki kardeşlerim meydanda mıydı, meydandaydı. Bunları tuttuk yargıya teslim ettik. Kararı kim verdi, yargı verdi. Yargının verdiği kararla şu anda bunlar içerdeler. Ödeyecekler bedelini, 251 şehidimizin, gazilerimizin bedelini ödeyecekler. Şu anda yapılan budur” şeklinde konuştu.

“ŞİMDİ SIRA KANDİL’DE VE SİNCAR’DA”

Vatandaşların “idam” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda yargı devam ediyor. Bu yargı süreci içerisinde biz bir hukuk devleti mensubu olarak, yargı böyle bir konuda parlamentonun verdiği karar bu olursa, bana geldiğinde ‘ben bunu onarım’ dedim. Çünkü biz, değerler silsilesi içinde kanı yerde bırakmayız” karşılığını verdi.

Afrin’de 4 bin 500 teröristin etkisiz hâle getirildiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaçtılar mı? Şimdi sıra Kandil’de, sıra Sincar’da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz. Artık o CHP’nin Türkiye’si yok. Artık AK Parti’nin iş başında olduğu bir Türkiye var. Biz beşer planında kimsenin önünde eğilmedik. Biz sadece Allah’ın huzurunda rükûda ve secdede eğildik” diye konuştu.

“DİMDİK AYAKTA DURARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Dimdik ayakta durarak bu yola devam edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınlardan kapı kapı dolaşmalarını, evleri ziyaret ederek bilmeyenlere bildiklerini anlatmalarını söyledi. Gençlere de “Liseli ve üniversiteli gençlere bütün bildiklerinizi anlatacak mısınız?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldikleri dönemde Türkiye’nin IMF’ye 23,5 milyar dolar borcu olduğunu, kendilerinin 2013 yılında bu borcu sıfırladıklarını hatırlattı. Göreve geldikleri dönemde Merkez Bankasının döviz rezervinin 27,5 miyar dolar olduğunu, şimdi ise bu rakamın 110 milyar dolara ulaştığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 36 milyar dolar olan ihracatın ise 162 milyar dolar seviyesine geldiğini belirtti.

Okul yıllarında kitap bulamadıklarını ancak şimdi tüm okullar açılırken ders kitaplarını sıraların üstüne koyduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitesi olmayan ilin kalmadığını da vurguladı. Üniversite sayısının yeni açılanlarla 205’e ulaştığını, üniversiteyi vatandaşın ayağına götürdüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiyoruz ki Türkiye’de tüm evlatlarımız üniversitelerde rahatlıkla okuyabilsinler” dedi.

Okul yıllarında sınıfında 75 kişinin öğrenim gördüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi ise 30’un üzerinde öğrencisi olan sınıf sayısının yok denecek noktaya geldiğini belirtti.

KANDİLLİ ALACAAĞIZLI KÖMÜR SAHASI İHALESİ

Kandilli Alacaağızlı kömür sahasının ihalesinin yarın yapılacağını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gelişmeyle yeni istihdam yaratılacağını kaydetti. Bazı vatandaşların “Ereğli il olsun” şeklindeki tezahüratları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tür şeylerden çok buraya gelen hizmete bakarım. İnşallah 24 Haziran buradan çıkacak sandıklardaki oylar bizim istikametimizi de belirleyecek. Bu çok önemli. Sizin bir vekiliniz olarak bunları takip edeceğim ama siz de beni mahcup etmeyeceksiniz” dedi.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212239

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17798

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge