“Benim ülkemi taciz eden, tehdit eden kim olursa olsun üzerine gideriz” “Benim ülkemi taciz eden, tehdit eden kim olursa olsun üzerine gideriz” için yorumlar kapalı 749

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Karadeniz Ereğli ilçe mitinginde yaptığı konuşmada, “Afrin’de 4500 teröristi etkisiz hâle getirdik mi? Kaçtılar mı? Şimdi sıra Kandil’de, sıra Sincar’da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak’taki etkinlikleri çerçevesinde, Ereğli ilçesinde gerçekleştirilen mitinge katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ofis Yolu Caddesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

“24 HAZİRAN’DAN SONRA TÜRKİYE’DE HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Konuşmasının başında, “beraber yürüdük biz bu yollarda” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’da da öyle olacağını belirterek, “Siz, Fransa’nın işgal güçlerine ders veren, gereğini yapan değil misiniz? Uzun Mehmet’in topraklarında değil misiniz? Ama siz daha da biraz ileri gidiyorum, benim Rizeli Hacı Mahmutoğlu Recep Kahya’nın da memleketi değil misiniz?” diye sordu.

Türkiye’nin yeni bir dönem noktasında olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran’dan sonra Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledi. Bunu milletçe yapacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Benim sizden çok önemli bir isteğim var. Bir kardeşiniz, evladınız olarak birilerinin fitnesine, fesadına asla yüz vermeden, şu rabiamız, bizim her şeyimiz. Öyle bir seslenin ki başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı şerifin son 10 günündeyiz. Buradan tüm Türkiye duysun, şu anda saat 11, hazırız değil mi?” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında alanı dolduran kalabalıkla beraber “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” rabiasını yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunu biz gerçekleştireceğiz. Nasıl? Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu milleti bölemeyecekler, bu vatanı parçalamayacaklar. Yeri geldiği zaman biz Gabar’a, Cudi’ye, Tendürek’e F-16’larla ineriz. Bunların inlerine girdik mi?” değerlendirmesinde bulundu.

Bu millete ihanet edenleri yargıya teslim ettiklerini ve edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “15 Temmuz gecesi benim Karadeniz Ereğlisi’ndeki kardeşlerim meydanda mıydı, meydandaydı. Bunları tuttuk yargıya teslim ettik. Kararı kim verdi, yargı verdi. Yargının verdiği kararla şu anda bunlar içerdeler. Ödeyecekler bedelini, 251 şehidimizin, gazilerimizin bedelini ödeyecekler. Şu anda yapılan budur” şeklinde konuştu.

“ŞİMDİ SIRA KANDİL’DE VE SİNCAR’DA”

Vatandaşların “idam” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda yargı devam ediyor. Bu yargı süreci içerisinde biz bir hukuk devleti mensubu olarak, yargı böyle bir konuda parlamentonun verdiği karar bu olursa, bana geldiğinde ‘ben bunu onarım’ dedim. Çünkü biz, değerler silsilesi içinde kanı yerde bırakmayız” karşılığını verdi.

Afrin’de 4 bin 500 teröristin etkisiz hâle getirildiğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaçtılar mı? Şimdi sıra Kandil’de, sıra Sincar’da. Benim ülkemi taciz, tehdit eden kim olursa olsun onların üzerine gideriz, gideceğiz. Artık o CHP’nin Türkiye’si yok. Artık AK Parti’nin iş başında olduğu bir Türkiye var. Biz beşer planında kimsenin önünde eğilmedik. Biz sadece Allah’ın huzurunda rükûda ve secdede eğildik” diye konuştu.

“DİMDİK AYAKTA DURARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Dimdik ayakta durarak bu yola devam edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınlardan kapı kapı dolaşmalarını, evleri ziyaret ederek bilmeyenlere bildiklerini anlatmalarını söyledi. Gençlere de “Liseli ve üniversiteli gençlere bütün bildiklerinizi anlatacak mısınız?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldikleri dönemde Türkiye’nin IMF’ye 23,5 milyar dolar borcu olduğunu, kendilerinin 2013 yılında bu borcu sıfırladıklarını hatırlattı. Göreve geldikleri dönemde Merkez Bankasının döviz rezervinin 27,5 miyar dolar olduğunu, şimdi ise bu rakamın 110 milyar dolara ulaştığını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 36 milyar dolar olan ihracatın ise 162 milyar dolar seviyesine geldiğini belirtti.

Okul yıllarında kitap bulamadıklarını ancak şimdi tüm okullar açılırken ders kitaplarını sıraların üstüne koyduklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitesi olmayan ilin kalmadığını da vurguladı. Üniversite sayısının yeni açılanlarla 205’e ulaştığını, üniversiteyi vatandaşın ayağına götürdüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiyoruz ki Türkiye’de tüm evlatlarımız üniversitelerde rahatlıkla okuyabilsinler” dedi.

Okul yıllarında sınıfında 75 kişinin öğrenim gördüğünü hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi ise 30’un üzerinde öğrencisi olan sınıf sayısının yok denecek noktaya geldiğini belirtti.

KANDİLLİ ALACAAĞIZLI KÖMÜR SAHASI İHALESİ

Kandilli Alacaağızlı kömür sahasının ihalesinin yarın yapılacağını da söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gelişmeyle yeni istihdam yaratılacağını kaydetti. Bazı vatandaşların “Ereğli il olsun” şeklindeki tezahüratları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tür şeylerden çok buraya gelen hizmete bakarım. İnşallah 24 Haziran buradan çıkacak sandıklardaki oylar bizim istikametimizi de belirleyecek. Bu çok önemli. Sizin bir vekiliniz olarak bunları takip edeceğim ama siz de beni mahcup etmeyeceksiniz” dedi.

Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11227

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.