İyi ki varsın : M.Nezih ALLIOĞLU 0 275

İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde, Bozok yaylasının yüksek tepelerinin eteğine kurulmuş, Tabiat güzellikleri bakımından orman ve yaylaları, bitki örtüsü, su kaynaklarıyla ,şifa merkezli kaplıcaları ile yiğitlerin harman olunan yeri tabiri ile de bilinen Tarih ve medeniyetler şehri YOZGAT ..Eşsiz bir yöredir burası.

Nezih ALLIOĞLU ‘ 1966 yılında işte burada dünyaya geldi. Evli Ve 1 çocuk Babası

ilk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Yozgat da tamamladı. Daha sonra Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında, Ankara da iş yaşamının ilk yıllarında, iş yaşamı ile ilgili edinimlerini, Borsa’da Broker olarak görev yapması, kendisine yatırım ve yatırımcı mantığının işlevliğini kazandırdı.

1992 yılının Eylül ayında Anakara Dikmen ve Çetin Emeç de OPEL Bayiliği ile, araba satış pazarlama işlerine ilk adımlarını attı. Sektörde Kazanılan edinimler, piyasadaki hareketlerini kontrol etme, satış, pazarlama konularında uzmanlaşma yolunun ilk sinyalleri idi. Çok başarılı bir 4 yıllık süreç yaşandı. Bunun başarısının sonucunda, 1997 yılında GÖRAL -Peugeot’yu kurdu. Ankara Konya yolunda halen Hizmetlerine devam eden kurum, Türkiye’nin ve Ankara’nın en sevilen beğenilen işletmelerinden bir tanesi. Ve gözdesi.

Nezih Allıoğlu GÖRAL den bahsederken;

Yaklaşık 280 çalışanımız ile, Ankara da, Konya yolu Mevlana Bulvarı hinterlandında (GÖRAL BALGAT PLAZA)ve Ümitköy Plaza /ANKARA dahil 3 noktada daha satış, servis, 2. el her marka otomobil, sigorta hizmeti veren noktalarının olduğunu ve Sadece PEUGOT olarak değil, Her Marka araca servis hizmeti verdiklerini, konseptlerinde 250 araçlık Güçlü bir ikinci el piyasası bulunduğunu ifade eden,

NEZİH ALLIOĞLU;

GÖRAL bünyesinde;

PEUGEOT SATIŞ VE Servis Hizmetleri, Yedek Parça

GÖRAL 2. EL ARAÇ SATIŞ

GÖRAL SİGORTA HİZMETLERİ

GÖRAL FİLO KİRALAMA olduğunu ifade etti.

Yapılan tüm işlerimizi, Müşteri odaklı çalışmamız ve yüksek müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirmemiz. ,bizleri PEUGEOT da ödüller ile buluşturdu. İnşallah ilerleyen yıllarda, Satış, Servis ve Filo ağımız ile hizmetlerimize yenilerini kazandırma çabasındayız dedi.

Nezih ALLIOĞLU; 19 Mayıs 2003 yılında kurulan, Merkezi Ankara Olan (GGYD)Genç Girişim Yönetişim Derneği’nin de Başkanlığını yapmakta.

Deneğin Ankara Merkezli, her meslek kuruluşundan 450 üyesi bulunmakta. Derneğin ana temasında; girişimcilik alanında büyüyen bir sivil toplum kuruluşu olduklarını – Türk girişimcisine, gelişmiş ekonomiler karşısında rekabet sağlama yolunda uyarıcı ve yol gösterici çalışmalarda bulunduklarını, Sosyal Sorumluluk Projelerine imza attıklarını, Basın ve Medyaya duyarlı olduklarını, sorunları en iyi şekilde çözebilmek için çareler ürettiklerini ve Üyelerimiz arasında ticaret yapmayı desteklediklerini ifade etti.

Nezih Bey;

GGYD olarak; Ankara Merkezli, içeriğinde tamamen Enerji odaklı, 100 ortaktan oluşan, GLOBAL GİRİŞİM A.Ş.’yi kurduk. Biz üyelerimizin öncelikle birbirleri ile tanışıp, sonra da ticaret yapmasını istiyoruz. Temel hedeflerimiz arasında istişare ve işbirliği var. Ankara da değil Türkiye’nin her İlinde Yatırımcıları buluşturarak Ülke Ekonomisine destek vermek istediklerini ifade etti

Nezih Allıoğlu’nun

Sosyal projelere destek vermesinden ötürü aynı zamanda TÜSİAV, AFİDER, OYDER üyelikleri bulunmakla birlikte ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) kurucu üyeliği de bulunmaktadır.

Nezih ALLIOĞLU’na;

Ülkesine olan sevgisi, İnsanlara hoşgörülü ve her daim iyimser bakışı, Yardımlaşmayı, atadan gelen bir kültür saymasından ve yardımsever olmasından dolayı, istihdama verdiği önem, engin deneyimi, ayrıca Ülkemiz de paylaşımcılık ruhunu temel ilke edinen Derneklere güç birliğine verdiği katkılardan ve kalkınmaya destek olan projelerinden dolayı;

Bizler kendilerine teşekkür ediyor, iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam diliyoruz.

İyi varsın M. Nezih ALLIOĞLU…..

Saygılarımla

Levent Kandemir

 

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü 0 65006

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen anma törenine katıldı.

Anıtkabir’deki tören, devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’de saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları yazdı: “Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan şahsınızı, vefatınızın 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Zatı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dâhili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95. seneidevriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’ye 53 genç girişimci daha katıldı 0 7511

53 GENÇ GİRİŞİMCİ DAHA…

İşini büyütmek, yeni yatırımların, ortaklıkların kapısını aralamak isteyen 53 genç girişimci daha GGYD’ye katıldı. Yeni üyelerin katılımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Allıoğlu, “Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecek” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin yeni genel merkezi, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Çeşitli sektörlerde yatırımları bulunan 53 genç girişimcinin derneğe üyeliği nedeniyle düzenlenen törende adeta izdiham yaşandı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törende yeni üyelerin heyecanı büyüktü. Tek tek kürsüye gelerek kendilerini ve firmalarını tanıtan yeni üyeler, ticari işbirliği, ekonomik güç birliği için, dayanışma ve yardımlaşma için GGYD’ye üye olduklarını söyledi.

Her Girişimci Kalkınmada Tuğladır

53 yeni üyenin GGYD’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Allıoğlu da, “Derneğimizin öncelikli hedefi üyeler arası dostluk ve ticareti geliştirmek. Bu hedef doğrultusunda çok çalışırken aramıza katılan yeni yol arkadaşlarımız bize güç ve moral veriyor. Unutulmasın ki bu ülkenin genç girişimcilere çok ihtiyacı var. Her yeni girişimci, ekonomimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması için bir tuğladır. Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecektir. Genç girişimcilerimizin çalışma azmini, üretkenliğini gördükçe, geleceğe dair umutlarım daha da artmaktadır” dedi.