İyi ki varsın : M.Nezih ALLIOĞLU İyi ki varsın : M.Nezih ALLIOĞLU için yorumlar kapalı 1422

İç Anadolu’nun Orta Kızılırmak bölümünde, Bozok yaylasının yüksek tepelerinin eteğine kurulmuş, Tabiat güzellikleri bakımından orman ve yaylaları, bitki örtüsü, su kaynaklarıyla ,şifa merkezli kaplıcaları ile yiğitlerin harman olunan yeri tabiri ile de bilinen Tarih ve medeniyetler şehri YOZGAT ..Eşsiz bir yöredir burası.

Nezih ALLIOĞLU ‘ 1966 yılında işte burada dünyaya geldi. Evli Ve 1 çocuk Babası

ilk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Yozgat da tamamladı. Daha sonra Ankara Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 1991 yılında, Ankara da iş yaşamının ilk yıllarında, iş yaşamı ile ilgili edinimlerini, Borsa’da Broker olarak görev yapması, kendisine yatırım ve yatırımcı mantığının işlevliğini kazandırdı.

1992 yılının Eylül ayında Anakara Dikmen ve Çetin Emeç de OPEL Bayiliği ile, araba satış pazarlama işlerine ilk adımlarını attı. Sektörde Kazanılan edinimler, piyasadaki hareketlerini kontrol etme, satış, pazarlama konularında uzmanlaşma yolunun ilk sinyalleri idi. Çok başarılı bir 4 yıllık süreç yaşandı. Bunun başarısının sonucunda, 1997 yılında GÖRAL -Peugeot’yu kurdu. Ankara Konya yolunda halen Hizmetlerine devam eden kurum, Türkiye’nin ve Ankara’nın en sevilen beğenilen işletmelerinden bir tanesi. Ve gözdesi.

Nezih Allıoğlu GÖRAL den bahsederken;

Yaklaşık 280 çalışanımız ile, Ankara da, Konya yolu Mevlana Bulvarı hinterlandında (GÖRAL BALGAT PLAZA)ve Ümitköy Plaza /ANKARA dahil 3 noktada daha satış, servis, 2. el her marka otomobil, sigorta hizmeti veren noktalarının olduğunu ve Sadece PEUGOT olarak değil, Her Marka araca servis hizmeti verdiklerini, konseptlerinde 250 araçlık Güçlü bir ikinci el piyasası bulunduğunu ifade eden,

NEZİH ALLIOĞLU;

GÖRAL bünyesinde;

PEUGEOT SATIŞ VE Servis Hizmetleri, Yedek Parça

GÖRAL 2. EL ARAÇ SATIŞ

GÖRAL SİGORTA HİZMETLERİ

GÖRAL FİLO KİRALAMA olduğunu ifade etti.

Yapılan tüm işlerimizi, Müşteri odaklı çalışmamız ve yüksek müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirmemiz. ,bizleri PEUGEOT da ödüller ile buluşturdu. İnşallah ilerleyen yıllarda, Satış, Servis ve Filo ağımız ile hizmetlerimize yenilerini kazandırma çabasındayız dedi.

Nezih ALLIOĞLU; 19 Mayıs 2003 yılında kurulan, Merkezi Ankara Olan (GGYD)Genç Girişim Yönetişim Derneği’nin de Başkanlığını yapmakta.

Deneğin Ankara Merkezli, her meslek kuruluşundan 450 üyesi bulunmakta. Derneğin ana temasında; girişimcilik alanında büyüyen bir sivil toplum kuruluşu olduklarını – Türk girişimcisine, gelişmiş ekonomiler karşısında rekabet sağlama yolunda uyarıcı ve yol gösterici çalışmalarda bulunduklarını, Sosyal Sorumluluk Projelerine imza attıklarını, Basın ve Medyaya duyarlı olduklarını, sorunları en iyi şekilde çözebilmek için çareler ürettiklerini ve Üyelerimiz arasında ticaret yapmayı desteklediklerini ifade etti.

Nezih Bey;

GGYD olarak; Ankara Merkezli, içeriğinde tamamen Enerji odaklı, 100 ortaktan oluşan, GLOBAL GİRİŞİM A.Ş.’yi kurduk. Biz üyelerimizin öncelikle birbirleri ile tanışıp, sonra da ticaret yapmasını istiyoruz. Temel hedeflerimiz arasında istişare ve işbirliği var. Ankara da değil Türkiye’nin her İlinde Yatırımcıları buluşturarak Ülke Ekonomisine destek vermek istediklerini ifade etti

Nezih Allıoğlu’nun

Sosyal projelere destek vermesinden ötürü aynı zamanda TÜSİAV, AFİDER, OYDER üyelikleri bulunmakla birlikte ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) kurucu üyeliği de bulunmaktadır.

Nezih ALLIOĞLU’na;

Ülkesine olan sevgisi, İnsanlara hoşgörülü ve her daim iyimser bakışı, Yardımlaşmayı, atadan gelen bir kültür saymasından ve yardımsever olmasından dolayı, istihdama verdiği önem, engin deneyimi, ayrıca Ülkemiz de paylaşımcılık ruhunu temel ilke edinen Derneklere güç birliğine verdiği katkılardan ve kalkınmaya destek olan projelerinden dolayı;

Bizler kendilerine teşekkür ediyor, iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam diliyoruz.

İyi varsın M. Nezih ALLIOĞLU…..

Saygılarımla

Levent Kandemir

 

Previous ArticleNext Article

Tiny House | Tiny House Fiyatları | Tekerlekli Ev | Mobil Ev Tiny House | Tiny House Fiyatları | Tekerlekli Ev | Mobil Ev için yorumlar kapalı 9

Doğayla İç İçe, Evinizin Konforunda, Özgürlüğün Keyfini Yaşayın. | Setencioğlu Tiny House

İletişim | +90 0 532 4026422

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi toplantısında konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi toplantısında konuştu için yorumlar kapalı 211351

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevrim içi katıldığı G20 Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan trajedi, artık insanlığın tahammül sınırlarını aşmıştır. Bakınız iki gün önce, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günüydü. Yedi bine yakın masum Filistinli çocuk maalesef bugünü göremedi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne çevrim içi katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Yeni Delhi zirvesinin ardından liderleri tekrar bir araya getiren Hindistan Başbakanı Modi’ye teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son zirvenin, G20’nin küresel meselelerin çözümündeki öncü rolünü bir kez daha teyit ettiğini kaydetti.

Hindistan’ın Uttarakhand Eyaleti’nde yaşanan tünel kazası dolayısıyla üzüntülerini de dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Türkiye’nin de güçlü destek verdiği Afrika Birliği’nin daimi üyeliğe kabulü ile G20’nin nüfuz alanın daha da arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kutsal kitapları hedef alan saldırıların da G20 Bildirgesi’nde kınanmasını son derece isabetli bulduklarını belirtti.

Yeni Delhi sonrasında takibini yapacakları unsurlardan birinin de çok taraflı kalkınma bankalarının geliştirilmesi olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Küresel büyüme, finansman koşullarındaki daralma, jeopolitik gerilimler, uluslararası ticarette artan korumacı eğilimler, iklim değişikliği ve çevre sorunları gibi bir dizi faktörün etkisiyle yavaşlamaya başlamıştır. G20’nin, bu alanda lokomotif rol üstlenmesi gerektiğine inanıyorum. Kalkınmanın temel unsurlarından biri de, toplumun tüm bireylerinin, bu mücadelenin parçası hâline getirilmesidir. Bu anlayışla, biliyorsunuz 2015 dönem başkanlığımız sırasında Kadın 20 Grubu’nun kurulmasına liderlik ettik. Yeni tesis ettiğimiz Kadının Güçlendirilmesi Çalışma Grubu’yla Antalya’da attığımız bu adımı daha da güçlendirmiş oluyoruz.”

“GAZZE’DE AÇIKÇA SAVAŞ SUÇU VE İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLENMEKTEDİR”

Yeni Delhi zirvesinden sonra bu yana karşılaşılan küresel meydan okumaların, çeşitlendiği ve çetrefilleştiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok taraflı sistemin etkinliği her geçen gün daha çok sorgulandığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Ukrayna’daki savaş devam ederken, 7 Ekim’de bir başka krize uyandık. Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan trajedi, artık insanlığın tahammül sınırlarını aşmıştır. Bakınız iki gün önce, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günüydü. Yedi bine yakın masum Filistinli çocuk maalesef bugünü göremedi. Çünkü İsrail yönetimi, bu çocukların en temel hakkı olan yaşama hakkını onların elinden aldı. Sularını, elektriklerini, gıdalarını, yakıtlarını keserek onları ölüme mahkûm etti. Filistinlileri kendi yurtlarından göçe zorladı; ölümden kaçmak için son bir umutla sığındıkları hastaneleri, okulları, kampları, ibadethaneleri, kiliseleri acımasızca bombaladı. Hatta bugüne kadar varlığını hep inkâr ettikleri nükleer bomba kullanma tehdidinde bulundu. Elini vicdanına koyan herkesin kabul edeceği gibi; bu yaşananların hiçbiri kendini savunma hakkıyla açıklanamaz. Burada açıkça savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlenmektedir. Bu suçları işleyenler, insanlığın vicdanıyla birlikte uluslararası hukuka da muhakkak hesap vermelidir.”

Kendilerinin hiçbir şekilde sivillere yönelik eylemleri mazur ve meşru görmediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çevrim içi zirveye katılan tüm liderleri İsrailli-Filistinli, Yahudi-Müslüman-Hristiyan diye ayırmadan sivil ölümlerine karşı aynı tepkiyi vermeye davet etti. Dört günlük insani fasıla ilanı ve sınırlı sayıda da olsa rehine ve tutukluların takası konusunda mutabakata varılmasını, olumlu bir gelişme olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu adımın, önceliğimiz olan ve bir an evvel tesis edilmesini beklediğimiz kalıcı ateşkese ve barışa vesile olmasını temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

“YENİ GÜVENLİK MİMARİSİNDE BAŞKA ÜLKELERLE BİRLİKTE SORUMLULUK ÜSTLENMEYE HAZIRIZ”

“Ateşkesin tesisi ve rehinelerin takasıyla ilgili görüşmeleri yakından takip ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son gelişmelerle birlikte, 1967 sınırları temelinde, başkenti Doğu Kudüs olan, İsrail’le yan yana barış içinde yaşayacak bağımsız bir Filistin Devleti’nin kurulmasının önemini hep birlikte tekrar gördük” dedi.

Liderleri, iki devletli çözümün en kısa sürede tesisi için de inisiyatif almaya çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz Türkiye olarak, garantörlük dahil tesis edilmesi gereken yeni güvenlik mimarisinde başka ülkelerle birlikte sorumluluk üstlenmeye hazırız” ifadesini kullandı.

Bölgeye yönelik insani yardımlarını devam ettirdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar, Mısırlı kardeşlerimizle iş birliği içinde, 11 uçak ve bir sivil gemi dolusu 666 bin ton yardım malzemesini El Ariş’e sevk ettik. Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere, yaralıların Türkiye’ye intikalini sağlayarak tedavilerini devam ettiriyoruz. Siz dostlarımı insani ve tıbbi yardımların kesintisiz temini ve Gazze’ye ulaştırılması konusunda da gereken adımları atmaya davet ediyorum” dedi.

Sözlerinin sonunda toplantıya ev sahipliği yapan Hindistan’a bir kez daha teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Aralık itibarıyla G20 Dönem Başkanlığı’nı devralacak Brezilya’ya da başarılar diledi.

seers cmp badge

Send this to a friend