Bu, Krizi Fırsata Çevirmek Değil Vurgunculuktur 0 4391

GGYD Başkanı Allıoğlu; Türkiye’de sayısız sektörde ürün fiyatlarının keyfi olarak abartılı arttırıldığını söyledi, “Bu ekonomik krizi fırsata çevirmek değil, vurgunculuktur. Kriz, yeniliklerle, yeni pazarlarla fırsata çevirilir. Zamlarla değil” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, döviz kurundaki dalgalanma ve ekonomideki darboğazın fırsatçıları harekete geçirdiğini söyledi. Gerçekte her ekonomik krizin doğru yönetildiğinde işletmeler için fırsata çevrilebileceğine işaret eden Başkan Allıoğlu, “Ancak krizi fırsata çevirmek, vurgunculuk yapmak değildir. Bugün bazı temel girdilerde yaşanan artışı gerekçe göstererek tüm ürünlerde keyfi olarak abartılı fiyat artışı yapan kişi ve kuruluşlar ülkemize ve milletimize büyük kötülük yapmaktadır. Çeşitli sektörlerde milyonlarca kalem ürüne yapılan yüksek zamlar ekonomik krizin boyutunu daha da arttırmaktadır. Alım gücü düşen vatandaşlarımız ve ayakta kalma mücadelesi veren işletmeler, bu vurgunlara karşı denetimlerin arttırılmasını, fırsatçılara asla taviz verilmemesini beklemektedir” dedi.

Önce Tasarruf, Milli ve Yerli Ürün Kullanımı

Vurgunculuğun gıda başta olmak üzere neredeyse tüm sektörlerde dikkat çektiğini bildiren Başkan Allıoğlu, “Bazı kuruluşlar, ekonomik krizi fırsata çevirme gereğini çok yanlış anlamış. Yüzde 50-60’lara varan fiyat artışlarıyla fırsatçılık yaparak değil, işletmenin hizmet alanı ve büyüklüğüne göre çok çeşitli önlemler alarak krizden çıkmak mümkündür. Önce topyekün tasarruf etmeli, milli ve yerli ürünler kullanmaya gayret göstermeliyiz. Krizi fırsata dönüştürmek için de ürettiğimiz mal ve hizmetlerin pazarlanması noktasında içte ve dışta yeni pazar arayışlarına girmeli, devletin ve çeşitli kuruluşların sağladığı hibe, teşvik ve desteklerden yararlanmalı, hizmette yeniliklere kapı aralamalıyız. Bu zorlu süreci olabildiğince kısa zamanda atlatabilmek için görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmeli fakat asla umutsuzluğa kapılmamalıyız” diye konuştu.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü 0 65006

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen anma törenine katıldı.

Anıtkabir’deki tören, devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’de saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları yazdı: “Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan şahsınızı, vefatınızın 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Zatı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dâhili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95. seneidevriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’ye 53 genç girişimci daha katıldı 0 7511

53 GENÇ GİRİŞİMCİ DAHA…

İşini büyütmek, yeni yatırımların, ortaklıkların kapısını aralamak isteyen 53 genç girişimci daha GGYD’ye katıldı. Yeni üyelerin katılımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Allıoğlu, “Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecek” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin yeni genel merkezi, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Çeşitli sektörlerde yatırımları bulunan 53 genç girişimcinin derneğe üyeliği nedeniyle düzenlenen törende adeta izdiham yaşandı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törende yeni üyelerin heyecanı büyüktü. Tek tek kürsüye gelerek kendilerini ve firmalarını tanıtan yeni üyeler, ticari işbirliği, ekonomik güç birliği için, dayanışma ve yardımlaşma için GGYD’ye üye olduklarını söyledi.

Her Girişimci Kalkınmada Tuğladır

53 yeni üyenin GGYD’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Allıoğlu da, “Derneğimizin öncelikli hedefi üyeler arası dostluk ve ticareti geliştirmek. Bu hedef doğrultusunda çok çalışırken aramıza katılan yeni yol arkadaşlarımız bize güç ve moral veriyor. Unutulmasın ki bu ülkenin genç girişimcilere çok ihtiyacı var. Her yeni girişimci, ekonomimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması için bir tuğladır. Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecektir. Genç girişimcilerimizin çalışma azmini, üretkenliğini gördükçe, geleceğe dair umutlarım daha da artmaktadır” dedi.