Atatürk Eğitim Bursu, Yerine Ulaştı. 0 3742

Başkentli genç girişimcilerin Atatürk anısına ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerinde kullanılmak üzere topladıkları bağışlar, yerine ulaştırıldı. Başkan Allıoğlu, “En özel sosyal sorumluluk çalışmalarımızdan biri” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirilen “Bursum Atam’dan Projesi”, başarıyla tamamlandı. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak üzere başlatılan proje çerçevesinde sembolik bileklikler satışa çıkarılmıştı. Dernek üyelerinin yanısıra çeşitli kurum ve kuruluşun da destek olduğu organizasyonda yüzlerce bilekliğin satışı gerçekleşti. Proje dâhilinde toplanan paralar ise Atatürk anısına burs olarak dağıtılmak üzere Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Genel Merkezi’ne bağışlandı.

90 Yılda Binlerce Gence Burs

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı M.Nezih Allıoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, bağışları teslim etmek üzere gittikleri TYSD’nde, Genel Başkan Birsen Eldem ve ekibi tarafından karşılandı. Başkentli genç girişimcilere duyarlılıkları, Ata’ya  bağlılıkları ve eğitime önem verdikleri için teşekkür eden Eldem, “Bağışlarınızın yerine ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın” dedi. TYSD’nin 90 yıllık köklü bir kuruluş olduğunu, bugüne kadar binlerce öğrenciye maddi ve manevi destek sağladıklarını bildiren Birsen Eldem, “Atatürk’ün çizgisinden sapmadan hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destek oluyor, onları geleceğe hazırlıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Sorumlulukta Eğitim İlk Sırada

GGYD Başkanı Allıoğlu ise derneğin sosyal sorumluluk çalışmaları içinde eğitimin ilk sırada yer aldığını vurguladı. Türkiye’nin geleceğini eğitimli, nitelikli gençlerin belirleyeceğini kaydeden Başkan Allıoğlu, “Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması noktasında hepimize büyük görev düşüyor. Biz GGYD olarak her fırsatta bu görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Başkan Allıoğlu, “Bursum Atam’dan Projesi”nin de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına gerçekleştirilen, kendileri için en özel projelerden biri olduğunu kaydetti.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra kararlarını imzaladı 0 88018

Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı. Kararlar, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından kamuoyuna açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı’nda alınan kararları açıkladı.

“14 GENERAL VE AMİRAL BİR ÜST RÜTBEYE YÜKSELTİLDİ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, YAŞ kararlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla karara bağlandığını belirterek 30 Ağustos 2019 tarihinden geçerli olmak üzere; 14 general ve amiralin bir üst rütbeye, 40 albayın ise general ve amiralliğe yükseltildiğini, 12 general ve amiralin görev sürelerinin bir yıl, 313 albayın görev sürelerinin de iki yıl süreyle uzatıldığını bildirdi.

Bir generalin yaş haddi nedeniyle 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren, 47 general ve amiralin de kadrosuzluk nedeniyle 30 Ağustos 2019 tarihi itibariyle emekliye sevk edildiğini kaydeden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hâlen 241 olan general ve amiral sayısı 30 Ağustos 2019 tarihi itibariyle de 233 olacaktır. 30 Ağustos 2019 tarihinden geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Tümgeneral İrfan Özsert korgeneralliğe terfi ettirilmiştir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan tuğgeneraller Bahtiyar Ersay, Sezai Öztürk, Ömer Ertuğrul Erbakan, Ahmet Kurumahmut ve Selami Arslan tümgeneralliğe, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu tümamiralliğe, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan tuğgeneraller Erdoğan Gür, İsmail Günaydın, İsmail Üner, Kutlay Demir, Ali Serin, Olcay Yılmaz ve Selçuk Aygün tümgeneralliğe terfi ettirilmişlerdir. Bir üst rütbeye yükselen, görev süreleri uzatılan general, amiral ve albayların yeni rütbe ve görevlerinin milletimize, devletimize, Silahlı Kuvvetlerimize ve ailelerine hayırlı olmasını dileriz.”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, büyük bir özveri ve onurla görev sürelerini tamamlayarak emekliye ayrılacak olan general, amiral ve albaylara hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek bu kişilere hayatlarının yeni dönemlerinde aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, terfi ve diğer atamalarla ilgili detayların Millî Savunma Bakanlığı’nın web sitesinde yayımlanacağını söyledi.

TSK General/Amiral Terfi-Uzatma-Emekli Listesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti 0 88019

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) toplantısı öncesinde YAŞ üyeleriyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Aslanlı Yol’dan geçerek, mozoleye çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ay yıldız motifli çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet, mozoleye çıkan merdivenin önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti.

Törende Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, deftere şunları yazdı: “2019 yılı Yüksek Askeri Şûra toplantısı öncesinde, şûra üyeleri olarak huzurunuzdayız. Bu seneki şura toplantımızı, Doğu Akdeniz ve Suriye’nin kuzeyi başta olmak üzere vatanımızın bekasına, milletimizin bütünlüğüne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin hak ve menfaatlerine yönelik tehditlerin arttığı bir dönemde icra ediyoruz. 15 Temmuz ihaneti sonrasında aldığımız tedbirler sayesinde, disiplini, motivasyonu, caydırıcılığı ve hareket kabiliyeti artan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bu asimetrik tehditler karşısında en büyük teminatımızdır. Şûra çalışmalarımızın, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, zatıâlinize ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Ruhun şad olsun.”