Atatürk Eğitim Bursu, Yerine Ulaştı. Atatürk Eğitim Bursu, Yerine Ulaştı. için yorumlar kapalı 4108

Başkentli genç girişimcilerin Atatürk anısına ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerinde kullanılmak üzere topladıkları bağışlar, yerine ulaştırıldı. Başkan Allıoğlu, “En özel sosyal sorumluluk çalışmalarımızdan biri” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirilen “Bursum Atam’dan Projesi”, başarıyla tamamlandı. İhtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak üzere başlatılan proje çerçevesinde sembolik bileklikler satışa çıkarılmıştı. Dernek üyelerinin yanısıra çeşitli kurum ve kuruluşun da destek olduğu organizasyonda yüzlerce bilekliğin satışı gerçekleşti. Proje dâhilinde toplanan paralar ise Atatürk anısına burs olarak dağıtılmak üzere Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Genel Merkezi’ne bağışlandı.

90 Yılda Binlerce Gence Burs

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı M.Nezih Allıoğlu ile yönetim kurulu üyeleri, bağışları teslim etmek üzere gittikleri TYSD’nde, Genel Başkan Birsen Eldem ve ekibi tarafından karşılandı. Başkentli genç girişimcilere duyarlılıkları, Ata’ya  bağlılıkları ve eğitime önem verdikleri için teşekkür eden Eldem, “Bağışlarınızın yerine ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın” dedi. TYSD’nin 90 yıllık köklü bir kuruluş olduğunu, bugüne kadar binlerce öğrenciye maddi ve manevi destek sağladıklarını bildiren Birsen Eldem, “Atatürk’ün çizgisinden sapmadan hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan ihtiyaç sahibi çocuklarımıza destek oluyor, onları geleceğe hazırlıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Sorumlulukta Eğitim İlk Sırada

GGYD Başkanı Allıoğlu ise derneğin sosyal sorumluluk çalışmaları içinde eğitimin ilk sırada yer aldığını vurguladı. Türkiye’nin geleceğini eğitimli, nitelikli gençlerin belirleyeceğini kaydeden Başkan Allıoğlu, “Çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimlerinin önündeki engellerin kaldırılması noktasında hepimize büyük görev düşüyor. Biz GGYD olarak her fırsatta bu görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Başkan Allıoğlu, “Bursum Atam’dan Projesi”nin de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına gerçekleştirilen, kendileri için en özel projelerden biri olduğunu kaydetti.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta için yorumlar kapalı 87007

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetine icabetle gittiği başkent Tiran’da resmî törenle karşılandı.

Tiran Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen törende, iki ülkenin millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören kıtasını selamlamalarının ardından, iki ülke heyetleri takdim edildi.

RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. için yorumlar kapalı 1491

Dünya ve Avrupa yarışmaları ödüllü ünlü fotoğraf sanatçımız RECEP PEKER TANITKAN 50’inci yıl anısına Ankara Kalesi EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden olan EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nin Kurucusu İBRAHİM TERZİOĞLU, serginin açılış konuşmasına ünlü Rus Yazar Lev TOLSTOY’un sanat hakkındaki bir deyişiyle başladı.

TOLSTOY’un “Sanat düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir.” deyişini hatırlatan TERZİOĞLU, Türk halkının bağrından çıkan Recep Peker TANITKAN’ın eserlerine EMİN ANTİK Sanat Merkezi olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMİN ANTİK SANAT GALERİSİNİN bulunduğu binayı 10 yıl önce satın aldıklarında bir harabe olduğunu hatırlatan İBRAHİM TERZİOĞLU, bugün dünyaca tanınan bir sanat merkezine dönüşmesinde büyük bir gayret ve pay sahibi olan oğlu ve EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ’nin sahibi Emin CAN TERZİOĞLU’na da teşekkür etti.

İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasından sonra kürsüye ünlü ressamlarımızdan Hasan GEMİCİ ve eşi Şükran GEMİCİ geldi. Hasan GEMİCİ, Sanatın bir kurtuluş ve özgürlük alanı olduğunu vurgulayarak sanatın diğer alanlardan farklılığına dikkat çekti.

GEMİCİ, Sanatın sorgulayıcı gözle bakan enteresan bir alan olduğunu da sözlerine ekledi. GEMİCİ’den sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve TABİAT VARLIKLARI Daire Başkanı BEKİR ÖDEMİŞ de Sergiye katkıda bulunanlara teşekkür ettiği konuşmasında sanatla ilgili projelerin çalışmalarında çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti BAŞKANI Nazmi BİLGİN de Recep Peker TANITKAN’ın çıkardıkları SANATIM dergisiyle sanata büyük bir katkı verdiğini belirtti.

Bilgin, Sanatçının SANATIM dergisiyle SANATÇILARI ve Kaleyi tanıtarak büyük bir hizmet verdiği değerlendirmesinde de bulundu. Sözlerin anlatamadığını fotoğrafın anlattığına işaret eden Nazmi BİLGİN, bu alanda fotoğraf sanatçılığının gelinecek son nokta olduğunu da söyledi.

Eski Ankara Milletvekili ve Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de konuşmasında fotoğrafın anı yakalamak olduğunu ifade ederek fotoğraf sanatçılığının çok önemli bir meslek olduğunu belirtti.

YAHNİCİ, değerli fotoğraf sanatçısı Recep Peker TANITKAN’a Ankara Kalesi tanıtımındaki çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

YAHNİCİ, TANITKAN’ın. SANATIM dergisiyle birlikte yayınladıkları ANKARA KALESİ ekinin bunun önemli bir göstergesi olduğunu da bildirdi.

EMİN ANTİK SANAT DANIŞMA KURULU BAŞKANI Sanat Felsefecisi ve eleştirmeni Ümit Yaşar GÖZÜM de serginin fotoğrafın sanata dönüştüğü bir sergi olduğunu dile getirdi.

Sanatseverler, EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki RECEP PEKER TANITKAN’ın OBJEKTİFİNDEN 50’inci YIL TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ’ni 2 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirler.