Başkentli Genç Girişimciler Mali Güçlerini Birleştirdi 0 7513

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyeleri mali güçlerini birleştirdi, Genç Global Girişim A.Ş. için talepler toplandı. Hisse satın alan dernek üyelerinden elde edilen 2 milyon TL ile yeni yatırımlar yapılacak, Başkent ekonomisi kazanacak.
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) üyeleri, dernek çatısı altındaki ticari ilişkilerini ve dostluklarını bir adım öteye taşıdı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mal ve hizmet alışverişlerini büyük oranda kendi aralarında yaptığını söyleyerek, “Hatta ortaklık kuran üyelerimiz var. Kendi içimizde böylesine ciddi bir ticari işbirliği görünce daha büyük bir çatı altında daha büyük işler yapalım istedik. Şirketleşme kararımızın hemen ardından GGYD’nin aktif kurullardan Ticaret ve İş Geliştirme Kurulu derhal harekete geçti” dedi.

En Verimli Proje Hayata Geçecek

Kurulun, Genç Global Girişim A.Ş. için gerekli prosedürleri tamamlayarak hisse satışına başladığını, ilk etapta 58 üyenin şirkete ortak olduğunu bildiren Başkan Allıoğlu, “Bu üyelerimizden toplam 2 milyon TL toplandı. Bu arada toplanan parayla hangi yatırıma yöneleceğimize karar vermeden önce çalışma grupları oluşturuldu. Bu gruplardan yapacağımız yatırımlara ilişkin projeler gelmeye başladı. Ortaklarımızın oyları sonunda en verimli ve karlı projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Enerjiden turizme, makine sanayiden gıda perakendeye kadar pekçok sektörde proje teklifi geldi” diye konuştu.

Ankara Ekonomisi de Kazanacak

GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mali güçlerini birleştirmesinin ekonomik kalkınmaya önemli katkı sağlayacağını da vurguladı. “Bu güçbirliğiyle sadece biz değil, Ankara ekonomisi de kazanacak” diyen Allıoğlu, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Yatırım ve istihdam artışına katkıda bulunmak, ülkemiz ekonomisine katma değer yaratmak, çarkların daha hızlı dönmesi, iç piyasanın biran evvel canlanması, ihracatın artması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bugün kendi içimizde güçlerimizi birleştirirek şirketleşmeye yöneldik, yarın yapacağımız yatırımlarla başka yatırımların önünü açacağız…”

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü 0 65006

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen anma törenine katıldı.

Anıtkabir’deki tören, devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’de saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları yazdı: “Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan şahsınızı, vefatınızın 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Zatı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dâhili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95. seneidevriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’ye 53 genç girişimci daha katıldı 0 7511

53 GENÇ GİRİŞİMCİ DAHA…

İşini büyütmek, yeni yatırımların, ortaklıkların kapısını aralamak isteyen 53 genç girişimci daha GGYD’ye katıldı. Yeni üyelerin katılımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Allıoğlu, “Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecek” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin yeni genel merkezi, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Çeşitli sektörlerde yatırımları bulunan 53 genç girişimcinin derneğe üyeliği nedeniyle düzenlenen törende adeta izdiham yaşandı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törende yeni üyelerin heyecanı büyüktü. Tek tek kürsüye gelerek kendilerini ve firmalarını tanıtan yeni üyeler, ticari işbirliği, ekonomik güç birliği için, dayanışma ve yardımlaşma için GGYD’ye üye olduklarını söyledi.

Her Girişimci Kalkınmada Tuğladır

53 yeni üyenin GGYD’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Allıoğlu da, “Derneğimizin öncelikli hedefi üyeler arası dostluk ve ticareti geliştirmek. Bu hedef doğrultusunda çok çalışırken aramıza katılan yeni yol arkadaşlarımız bize güç ve moral veriyor. Unutulmasın ki bu ülkenin genç girişimcilere çok ihtiyacı var. Her yeni girişimci, ekonomimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması için bir tuğladır. Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecektir. Genç girişimcilerimizin çalışma azmini, üretkenliğini gördükçe, geleceğe dair umutlarım daha da artmaktadır” dedi.