Başkentli Genç Girişimciler Mali Güçlerini Birleştirdi Başkentli Genç Girişimciler Mali Güçlerini Birleştirdi için yorumlar kapalı 7890

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyeleri mali güçlerini birleştirdi, Genç Global Girişim A.Ş. için talepler toplandı. Hisse satın alan dernek üyelerinden elde edilen 2 milyon TL ile yeni yatırımlar yapılacak, Başkent ekonomisi kazanacak.
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) üyeleri, dernek çatısı altındaki ticari ilişkilerini ve dostluklarını bir adım öteye taşıdı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mal ve hizmet alışverişlerini büyük oranda kendi aralarında yaptığını söyleyerek, “Hatta ortaklık kuran üyelerimiz var. Kendi içimizde böylesine ciddi bir ticari işbirliği görünce daha büyük bir çatı altında daha büyük işler yapalım istedik. Şirketleşme kararımızın hemen ardından GGYD’nin aktif kurullardan Ticaret ve İş Geliştirme Kurulu derhal harekete geçti” dedi.

En Verimli Proje Hayata Geçecek

Kurulun, Genç Global Girişim A.Ş. için gerekli prosedürleri tamamlayarak hisse satışına başladığını, ilk etapta 58 üyenin şirkete ortak olduğunu bildiren Başkan Allıoğlu, “Bu üyelerimizden toplam 2 milyon TL toplandı. Bu arada toplanan parayla hangi yatırıma yöneleceğimize karar vermeden önce çalışma grupları oluşturuldu. Bu gruplardan yapacağımız yatırımlara ilişkin projeler gelmeye başladı. Ortaklarımızın oyları sonunda en verimli ve karlı projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Enerjiden turizme, makine sanayiden gıda perakendeye kadar pekçok sektörde proje teklifi geldi” diye konuştu.

Ankara Ekonomisi de Kazanacak

GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mali güçlerini birleştirmesinin ekonomik kalkınmaya önemli katkı sağlayacağını da vurguladı. “Bu güçbirliğiyle sadece biz değil, Ankara ekonomisi de kazanacak” diyen Allıoğlu, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Yatırım ve istihdam artışına katkıda bulunmak, ülkemiz ekonomisine katma değer yaratmak, çarkların daha hızlı dönmesi, iç piyasanın biran evvel canlanması, ihracatın artması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bugün kendi içimizde güçlerimizi birleştirirek şirketleşmeye yöneldik, yarın yapacağımız yatırımlarla başka yatırımların önünü açacağız…”

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti için yorumlar kapalı 87797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı 30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı için yorumlar kapalı 84797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı, daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zaferin 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihî günde zatıâlinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz.

Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla, cumhurla, cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun.”