Başkentli Genç Girişimciler Mali Güçlerini Birleştirdi Başkentli Genç Girişimciler Mali Güçlerini Birleştirdi için yorumlar kapalı 7912

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyeleri mali güçlerini birleştirdi, Genç Global Girişim A.Ş. için talepler toplandı. Hisse satın alan dernek üyelerinden elde edilen 2 milyon TL ile yeni yatırımlar yapılacak, Başkent ekonomisi kazanacak.
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) üyeleri, dernek çatısı altındaki ticari ilişkilerini ve dostluklarını bir adım öteye taşıdı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan GGYD Başkanı M. Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mal ve hizmet alışverişlerini büyük oranda kendi aralarında yaptığını söyleyerek, “Hatta ortaklık kuran üyelerimiz var. Kendi içimizde böylesine ciddi bir ticari işbirliği görünce daha büyük bir çatı altında daha büyük işler yapalım istedik. Şirketleşme kararımızın hemen ardından GGYD’nin aktif kurullardan Ticaret ve İş Geliştirme Kurulu derhal harekete geçti” dedi.

En Verimli Proje Hayata Geçecek

Kurulun, Genç Global Girişim A.Ş. için gerekli prosedürleri tamamlayarak hisse satışına başladığını, ilk etapta 58 üyenin şirkete ortak olduğunu bildiren Başkan Allıoğlu, “Bu üyelerimizden toplam 2 milyon TL toplandı. Bu arada toplanan parayla hangi yatırıma yöneleceğimize karar vermeden önce çalışma grupları oluşturuldu. Bu gruplardan yapacağımız yatırımlara ilişkin projeler gelmeye başladı. Ortaklarımızın oyları sonunda en verimli ve karlı projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Enerjiden turizme, makine sanayiden gıda perakendeye kadar pekçok sektörde proje teklifi geldi” diye konuştu.

Ankara Ekonomisi de Kazanacak

GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, dernek üyelerinin mali güçlerini birleştirmesinin ekonomik kalkınmaya önemli katkı sağlayacağını da vurguladı. “Bu güçbirliğiyle sadece biz değil, Ankara ekonomisi de kazanacak” diyen Allıoğlu, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Yatırım ve istihdam artışına katkıda bulunmak, ülkemiz ekonomisine katma değer yaratmak, çarkların daha hızlı dönmesi, iç piyasanın biran evvel canlanması, ihracatın artması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bugün kendi içimizde güçlerimizi birleştirirek şirketleşmeye yöneldik, yarın yapacağımız yatırımlarla başka yatırımların önünü açacağız…”

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta için yorumlar kapalı 87007

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetine icabetle gittiği başkent Tiran’da resmî törenle karşılandı.

Tiran Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen törende, iki ülkenin millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören kıtasını selamlamalarının ardından, iki ülke heyetleri takdim edildi.

RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. için yorumlar kapalı 1491

Dünya ve Avrupa yarışmaları ödüllü ünlü fotoğraf sanatçımız RECEP PEKER TANITKAN 50’inci yıl anısına Ankara Kalesi EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden olan EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nin Kurucusu İBRAHİM TERZİOĞLU, serginin açılış konuşmasına ünlü Rus Yazar Lev TOLSTOY’un sanat hakkındaki bir deyişiyle başladı.

TOLSTOY’un “Sanat düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir.” deyişini hatırlatan TERZİOĞLU, Türk halkının bağrından çıkan Recep Peker TANITKAN’ın eserlerine EMİN ANTİK Sanat Merkezi olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMİN ANTİK SANAT GALERİSİNİN bulunduğu binayı 10 yıl önce satın aldıklarında bir harabe olduğunu hatırlatan İBRAHİM TERZİOĞLU, bugün dünyaca tanınan bir sanat merkezine dönüşmesinde büyük bir gayret ve pay sahibi olan oğlu ve EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ’nin sahibi Emin CAN TERZİOĞLU’na da teşekkür etti.

İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasından sonra kürsüye ünlü ressamlarımızdan Hasan GEMİCİ ve eşi Şükran GEMİCİ geldi. Hasan GEMİCİ, Sanatın bir kurtuluş ve özgürlük alanı olduğunu vurgulayarak sanatın diğer alanlardan farklılığına dikkat çekti.

GEMİCİ, Sanatın sorgulayıcı gözle bakan enteresan bir alan olduğunu da sözlerine ekledi. GEMİCİ’den sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve TABİAT VARLIKLARI Daire Başkanı BEKİR ÖDEMİŞ de Sergiye katkıda bulunanlara teşekkür ettiği konuşmasında sanatla ilgili projelerin çalışmalarında çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti BAŞKANI Nazmi BİLGİN de Recep Peker TANITKAN’ın çıkardıkları SANATIM dergisiyle sanata büyük bir katkı verdiğini belirtti.

Bilgin, Sanatçının SANATIM dergisiyle SANATÇILARI ve Kaleyi tanıtarak büyük bir hizmet verdiği değerlendirmesinde de bulundu. Sözlerin anlatamadığını fotoğrafın anlattığına işaret eden Nazmi BİLGİN, bu alanda fotoğraf sanatçılığının gelinecek son nokta olduğunu da söyledi.

Eski Ankara Milletvekili ve Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de konuşmasında fotoğrafın anı yakalamak olduğunu ifade ederek fotoğraf sanatçılığının çok önemli bir meslek olduğunu belirtti.

YAHNİCİ, değerli fotoğraf sanatçısı Recep Peker TANITKAN’a Ankara Kalesi tanıtımındaki çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

YAHNİCİ, TANITKAN’ın. SANATIM dergisiyle birlikte yayınladıkları ANKARA KALESİ ekinin bunun önemli bir göstergesi olduğunu da bildirdi.

EMİN ANTİK SANAT DANIŞMA KURULU BAŞKANI Sanat Felsefecisi ve eleştirmeni Ümit Yaşar GÖZÜM de serginin fotoğrafın sanata dönüştüğü bir sergi olduğunu dile getirdi.

Sanatseverler, EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki RECEP PEKER TANITKAN’ın OBJEKTİFİNDEN 50’inci YIL TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ’ni 2 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirler.