TÜSİAV BAŞKANI VELİ SARITOPRAK : İŞ DÜNYASINA ÖNERİLERİM 0 3271

Bu haftaki yazı dizimizde ,TÜSİAV (Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı) Başkanı Sayın ;Veli SARITOPRAK’ın İş dünyamız ve iş insanlarına 2019 yılı kapsamında görüş ve önerilerine yer verdim.

Sayın Veli SARITOPRAK söyleşimizde ;

İlk tavsiyem ,iş adamları ,sanayiciler,ve girişimciler itibarlarını iyi korusunlar.Dünyada en zor kazanılan itibardır. En kolay harcanan şey de itibardır. İtibar ruh gibidir.İnsanın içinden çıktımı,bir daha daha geri dönmez. O yüzden İş adamları itibarlarını her şeyin üzerinde tutsunlar. Rahmetli Vehbi KOÇ un sık sık söylediği gibi ,ÖNCE ÜLKEM parolası ile çalışmalı.”ÜLKEM VARSA,BEN DE VARIM ,BENİM VARLIĞIM ÜLKEMİN VARLIĞINA BAĞLIDIR.”Demelidirler.

Ülkemizin birliği,dirliği,bütünlüğü ve ağız tadı çok önemlidir. O yüzden iş Dünyası Türkiye’ nin üzerine titremeli ve gözü gibi sakınmalıdır.

Veli SARITOPRAK demeçlerine devam ederken şu hususlara dikkat çekti.

İş Dünyası bildiği işi yapsın. Temkinli olsun. İtibarını korusun ve Türkiye’nin menfaatini her şeyin üzerinde tutsun, çünkü Türkiye varsa biz varız. Bizim varlığımız Ülkemizin varlığına bağlı. Bunu hiç Unutmayalım.

İş dünyası,kendinden daha az şanslı,yardıma muhtaç ve yoksul vatandaşlarımıza daha çok sahip çıkmalı ve yardımına koşmalıdır.

Sayın Veli SARITOPRAK sözlerinin sonuna gelindiğinde şu ifadeleri kullandı….

“Bu sıkıntılı günleri en başta iş dünyası fedakarlık ederek atlatabiliriz. İş dünyası fazla açılmamalı,sade ve gösterişsiz yaşamalı.Daha çok sosyal sorumluluk projeleri yapmalı ve ihtiyaç sahiplerine ,yoksullara ,engellilere,kaynak aktarmalı ve topluma borcunu ödemelidir. “ dedi

TÜSİAV (Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı), Duayen Başkanı Sayın Veli SARITOPRAK ın İş Dünyasına vermiş olduğu bu kıymetli önerilerinden , dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor. Enerji dolu yıllar temenni ediyoruz.

Saygılarımla

Levent KANDEMİR

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TÜSİAV BAŞKANI VELİ SARITOPRAK: YARDIMA MUHTAÇ İNSANLAR BİZİM EN BÜYÜK SEVGİLİMİZDİR 0 7505

TÜSİAV Başkanı duayen Sivil Toplumcu Veli SARITOPRAKöncülüğünde, TÜSİAV Gençlik Platformu Başkanı Şevket ALAKOÇ ve TÜSİAV Kadın Platformu Başkanı Füsun ŞENER’ in katkılarıyla , 14 Şubat Sevgililer Gününde sevgiyle ve büyük bir özveriyle ihtiyaç sahibi aile ve öğrencilerimizin yüzünü güldürebilmek için vakfımızca hazırlanan çok sayıda giyim ve gıda yardımı sahipleri ile buluştu. ’Bu Kış İyilik Kazandı ‘ sloganı ile örnek alınacak bir çalışma başlatan TÜSİAV Gençlik Platformu ve Kadın Platformu Başkanlarının bu soğuk kış günlerinde yeni doğmuş bebeklerin, çocukların ve yaşlıların; hülasa halkın yardıma muhtaç kesiminin zorlu şartlar altında yaşam mücadelesi verdiği Ankara’nın fakir ve yardıma muhtaç kesimlerinde “Bu Kış İyilik Kazandı” diyerek Gıda ve Giyim yardımında bulunuldu.

Pek çok ailemizin ve öğrencilerimizin hediyeleri bu yardım kampanyası ile verilmiş oldu. Yardım kampanyamız sayesinde bu kış ayında alınan ayakkabılar ile ayakları sıcacık oldu. Bazıları ailesi ile mütevazi bir sevgililer gününde evde sıcak bir akşam yemeğinde sofraya yeni kıyafetleri ile otururken ilk defa bu kadar alımlı ve mutluydu. Yardıma Muhtaç Aile ve Öğrencilerimize İyilik adına oluşan bu güç ellerin birbirine değmesinden değil, yüreklerin aynı anda attığından meydana gelmektedir. Nerede bir kimsesiz yardıma muhtaç var, onun kimsesi olmaya, üşüyen ellerinden tutmaya ve onun yüreğini sevgi ve kardeşlik duyguları ile ısıtmaya devam edeceğiz.” 2019’un iyi ve umutla geçeceğini düşündüren destek veren herkese, yardım eli uzatılan ailelerimiz ve öğrencilerimiz adına iyiliğiniz için yürekten teşekkür ediyoruz.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyeleri, Kan ve İlik Nakli Bekleyenlere Umut Oldular 0 4509

Kan ve İlik Nakli Bekleyenlere Umut OldularBaşkentli genç girişimciler bu yıl da geleneği bozmadı ve Kızılay’a hem kanhem de kök hücre bağışında bulundu. Kampanyaya büyük ilgi gösterenGGYD üyeleri, sağlık durumu elveren herkesi bağış yapmaya çağırarak, “Bu bir insanlık görevidir” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından olan kan ve kök hücre bağışı kampanyası bu yıl da unutulmadı. GGYD-Kızılay işbirliğiyle düzenlenen kampanya için Kızılay’a ait mobil kan bağışı aracı Armada AVM Otoparkı’nda bağışçıları ağırladı. GGYD üyelerinin yanı sıra kampanyadan haberdar olan vatandaşların da ilgi gösterdiği kampanyada ilk bağışı GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu yaptı. Sağlık durumu uygun olan çok sayıda kişi kan dışında kök hücre bağışında da bulundu.

İnsan hayatı için büyük önem taşıyan bu bağışların toplumsal vazife olduğunu söyleyen Başkan Allıoğlu, sağlık durumu elveren herkesi bağış yapmaya davet etti.Türkiye’de halen 1000’e yakın çocuğun, 900 civarında da yetişkinin kemik ilik naklibeklediğini söyleyen Nezih Allıoğlu, “Bağışlanan her kök hücre, ilik bekleyen tüm
hastalar için umuttur. Umutları diri tutmak ve yeşertmek ise insanlık görevidir. Ben tüm vatandaşlarımızı, kan depoları azalan Kızılay’a hem kan hem de kök hücre bağışında bulunmaya çağırıyorum” diye konuştu. GGYD’nin kampanyasına katılanlar, doktor kontrolü ve gerekli tetkikler yapıldıktan sonra verici oldu.