İyi ki varsın : Güler SABANCI İyi ki varsın : Güler SABANCI için yorumlar kapalı 15568

İyi ki varsın yazı dizimizin bu haftaki konuğu :

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu ve Sabancı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Güler SABANCI ;

Medeniyetlere beşiklik yapmış,zengin tarihi ile . Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin verimli toprakları Çukurova havzasının verimli topraklarında sebze ve Meyve Endüstrisin yanı sıra …Sanayi,Endüstri ve Türkiye’nin Madenleri ile zengin altıncı büyük şehri ADANA …
Aslen Kayseri kökenli olan SABANCI AİLESİ’ nin ferdi olan , Güler SABANCI 1955 yılında Adana İlinde dünyaya geldi.. Babası Hacı Ömer Sabancı’ nın oğlu İhsan SABANCI dır. Sakıp ve Özdemir SABANCI amcasıdır. Güler SABANCI nın eğitim hayatı TED ANKARA Kolejin de Ankara da gerçekleşmiş olup , Üniversite ‘yi Boğaziçi Üniversitesi -İstanbul -İşletme Fakültesinden başarı ile mezun olmuştur.

Güler SABANCI ; iş hayatına 1978 yılında LASSA Lastik Sanayi .AŞ. de başladı. 14 yıl boyunca KORDSA Kordbezi Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Güler Sabancı, 1997’de Sabancı Holding Lastik ve Takviye Malzemeleri Grup Başkanı olmuştur. Güler Sabancı, bu dönemde Sabancı Holding’in imzaladığı yüzde 50-50 oranlı yabancı ortaklıkların hayata geçirilmesine liderlik etti. Güler Sabancı, ayrıca, ülkemizde ve yurt dışında birçok yabancı ortaklı sanayi şirketinin kuruluş ve işletme çalışmalarında görev aldı.
Güler Sabancı, Mayıs 2004 tarihinde Sakıp Sabancı’nın vefatı ile Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliği’ne seçilmiştir.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi olan Güler Sabancı, ayrıca küresel iş dünyasının en itibarlı üç kurumu olan Uluslararası Kriz Grubu’nun (International Crisis Group) Mütevelli Heyeti Üyesi, International Business Council’in ilk Türk üyesi ve European Round Table of Industrialists’in ilk kadın üyesidir.

İş dünyasının yanı sıra akademik ve sosyal konularda da faal olan Güler Sabancı, 1996 yılında kuruluşunu gerçekleştirdiği Sabancı Üniversitesi’nin faaliyete geçişinden bu yana Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı ve 2004 yılından bu yana Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın (Sabancı Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Güler Sabancı iş hayatı ve toplumsal duyarlılık alanlarındaki başarılarından dolayı dünya çapında prestijli ödüllerle onurlandırılmıştır.

Güler Sabancı iş hayatındaki başarılarından dolayı dünya basını tarafından da yakından takip edilmektedir; Financial Times’ın 2009 yılında yayınladığı “Dünyanın Zirvedeki 50 İş Kadını” listesinde 5’inci sırada yer alan Güler Sabancı, aynı derginin 2007 yılında yayınladığı “Avrupa’nın Zirvedeki 25 İş Kadını” arasında 8’inci seçilmişti.

Başarılı Kariyerinde : hem yurt içi hem de yurt dışında ki bir çok Üniversitelerden almış olduğu Fahri Doktora ve Nişane ödülleri vardır. Bunlardan Birkaçından bahsetmek gerekirse ;

Drexel Üniversitesi Fahri Doktora ,Avusturya ve Fransa Ülkeleri Devlet Nişanı ödülleri Avrupa Birliği Konseyi Genel sekreterliğinden Yenilikçi Filantropist ödüllerinden bahsedebiliriz.

Enerji petrol medya ailesi olarak ;
Ülkemiz Sanayisinde, yapılan dev yatırımlar ile Ekonomimize kazandırdığı iş hacmi ,istihdam ve Girişimci ruhunu hiçbir vakit kaybetmeyen istikrarlı duruş sergileyen pazarlama stratejileri sayesinde HOLDİNG olma başarılarından bahsetmeden geçemeyiz. O dünyada övgü ile bahsedilen Bir İş kadını .
Onun Ülkesini çok sevdiğini biliyoruz. Bunun yanı sıra Yardımsever kişiliğinde ,bir çok Kurum ve kuruluşa ,vakfa ,dayanışma gruplarına yapmış olduğu sonsuz desteklerden , ayrıca Sanayi .Endüstri,Turizm.Finans Kurumlarında Ülkesine kazandırdığı değerlerden dolayı :

İyi ki varsın Güler SABANCI diyoruz.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212241

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17799

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge