“Nerede aşılması gereken bir engel varsa, onu asla görmezden gelmeyip, kararlılıkla üzerine gideceğiz” 0 69517

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartın mitinginde yaptığı konuşmada, “Nerede aşılması gereken bir engel varsa onu asla görmezden, duymazdan gelmeyecek, kararlılıkla üzerine gideceğiz. Eğitimde, sağlıkta, altyapıda, sanayide, tarımda, istihdamda, sosyal desteklerde inşallah Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine muhakkak taşıyacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Bartın mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Bartınlıların bugüne kadar kendisini hiç yalnız bırakmadığını 2014 ve 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde rekor oy oranlarıyla desteklediğini belirterek, şükranlarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartınlılardan 31 Mart’ta Türkiye’nin beka mücadelesine sahip çıkmalarını istedi.

BARTIN’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Son 17 yılda Bartın’a 6,5 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını hatırlatarak, bu yatırımların arasında; eğitim alanında 354 yeni dersliğin, 4093 kişi kapasiteli yurt binalarının, sporcu yetiştirme merkezi, kapalı yüzme havuzu, gençlik merkezi, spor salonu ve futbol sahalarının yanı sıra Bartın Üniversitesi’nin olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartınlı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 367 milyon liralık kaynak, çiftçilere 152 milyon lira tarımsal destek ve girişimcilere 9 milyar lira tutarında yatırım teşviki sağladıklarını kaydetti.

Şehre 150 yataklı Bartın Devlet Hastanesi, Ulus ve Amasra ilçe hastaneleriyle birlikte toplam 18 sağlık tesisi yaptıklarını, şehirde 1210 adet konut projesini hayata geçirdiklerini, 7 km olan bölünmüş yol uzunluğunu 73 kilometreye çıkardıklarını, yaptıkları barajlarla 31 bin dekar araziyi sulamaya açtıklarını, 37 taşkın koruma tesisiyle 46 yerleşim yerini taşkın zararlarından koruduklarını, 7 tarihî eseri restore ettiklerini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim, sağlık, ulaşım, sanayi, sulama, tarım ve teknoloji alanlarında şehirde hizmete sunulan, yapımı devam eden, ihale ve proje aşamasında olan diğer hizmet ve yatırımlardan da örnekler verdi.

“FİLYOS LİMANI’NIN 2023’TE HİZMETE SUNACAĞIZ”

150 yıllık bir proje olan ve bölgenin kaderini tayin etmesi beklenen Filyos Limanı altyapı inşaatında da yarıya geldiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje ile ilgili şunları ekledi: “Bu projeyle Batı Karadeniz’de kuzey-güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verilecek bir liman komplesi hayata geçiriliyor. Proje sadece Bartın’ın değil, Zonguldak’ın ve Karabük’ün de ortak projesi olacak. Limanın ve bağlantılı projelerin faaliyete geçmesiyle, bu şehirlerimiz tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi olacak. Altyapı inşaatını seneye tamamlayacağımız Filyos’ta üstyapı inşasına da 2021 yılında başlayıp 2023 yılında inşallah limanı hizmete sunacağız.”

AK Parti’nin alametifarikasının, birikmiş sorunlara çözüm bulması olduğunu ve kendilerinin bu özellikleriyle diğer partilerden ayrıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizden önceki hükûmetlerin halının altına süpürdüğü, senelerce görmezden geldiği sıkıntılara cesaretle yüzleştik. Sadece hak ve özgürlükler noktasında değil tapu meselesinden kadastroya kadar insanımızın hayatını bizzat etkileyen her konunun üzerine gittik” dedi.

“TAŞKÖMÜRÜ HAVZASINDAKİ HAK SAHİPLERİNE TAPULARINI VERECEĞİZ”

Bartın’ın 1910 tarihli Havza-i Fahmiye Kanunu’ndan kaynaklanan bazı tapu problemlerinin olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP senelerdir bu meseleyi istismar ettiğini, hiçbir çözüm teklifi getirmediği gibi sorunun müsebbibi AK Parti hükûmetleriymiş gibi bir hava oluşturmaya çalıştığını ifade etti. 33 yıl önce çıkarılan kanunun ne Zonguldaklı, ne de Bartınlılara bir kolaylık sağlamadığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “2015 senesinde oturduk bu kanunu yeniden detaylıca çalıştık, eksikleri-noksanları tespit ettik ve sizlerin lehine olacak şekilde değiştirdik. Hassas bir araştırmayla Türkiye taşkömürü havzasında kadastro çalışması yaparak hak sahiplerini belirledik. Bartın’da Havza-i Fahmiye’den mağdur toplam 1000 vatandaşımızı tespit. Hak sahiplerine yakında tapularını peyderpey vermeye başlıyoruz; hayırlı uğurlu olsun.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, seçim dönemlerinde millete verdiği sözleri hiçbir zaman tutmadığını, meydanlarda dillendirdiği projelerin tek bir tanesini dahi hayata geçirmediğini vurgulayarak, “Söz verdiler seçimden sonra unuttular. Vadettiler, seçimden sonra üzerine yattılar. Proje açıkladılar sonra hiç oralı olmadılar. Devri iktidarlarında taş üstüne taş dahi koyamadılar. Hatta vatan-millet sevdalısı insanların yaptıklarını sabote ettiler. Nuri Demirağ gibi, Vecihi Hürkuş gibi vizyonerlerin çalışmalarını engellediler, gelişip büyümesine fırsat dahi vermediler” şeklinde konuştu.

Söz konusu partinin, iktidarları döneminde sebep oldukları, çıkardıkları ekonomik sorunların çözümünü IMF kapılarında aradığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti olarak iktidara geldikten sonra IMF’e olan önceki dönemlerden kalma 23,5 milyar dolarlık borcu ödediklerini ve 2013’te sıfırladıklarını hatırlattı.

“TÜRKİYE’Yİ IMF BOYUNDURUĞUNDAN BİZ KURTARDIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi CHP Genel Başkanı çıkmış IMF’ten, enflasyondan, faizden bahsediyor. Ya bu milleti IMF kapılarına mecbur edenler sanki kendileri mecbur değilmiş gibi hiç yüzü kızarmadan bir de bizi eleştiriyor. Bunlar sadece yalancı değil aynı zamanda bunlar balık hafızalı. Ne bu milletin mazisini biliyorlar, ne de kendi tarihlerini biliyorlar. Geçmişte IMF ile ilk anlaşmayı yapan CHP’dir, CHP ocağından yetişmiş yöneticilerdir, siyasetçilerdir. Bağımsızlığı için Kurtuluş Savaşı’nda binlerce evladını feda eden bu ülkeyi senelerce IMF kapılarında süründüren de CHP zihniyetidir. Türkiye’yi IMF boyunduruğundan kurtaran ise AK Parti olmuştur.”

Türkiye’yi gerçek manada ekonomik bağımsızlığına kavuşturduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şayet bugün ülkemiz hiç kimseye muhtaç olmadan, hiç kimseye el açmadan en ağır ekonomik saldırıları bile göğüsleyebiliyorsa bu AK Parti’nin başarısıdır” dedi.

Altyapı olarak ne kadar gelişmiş, ekonomik olarak ne kadar ilerlemiş olursa olsun dünyada sorunsuz, sıkıntısız hiçbir ülkenin olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19,5 trilyon dolarlık millî gelire sahip Amerika Birleşik Devletleri’nin de ekonomik problemlerinin olduğuna, Fransa’nın ‘çalışan sarı yelekliler’ gibi çok ciddi bir sosyal problemlerinin bulunduğuna, iki asır önce sanayi devrimine imza atmış İngiltere’nin Brexit’ten kaynaklanan dertlerle baş etmeye çalıştığına dikkat çekti.

“TÜRKİYE’Yİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜZERİNE MUHAKKAK TAŞIYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Hayatın tabii akışı içinde bunların olması gayet normaldir. Aksini iddia etmek, aksini söylemek akıl kârı olmadığı gibi, çok büyük bir yalandır. Mesele sorunlar, sıkıntılar, belirsizlikler değil, bunlara nasıl çözüm aradığınızdır. Asıl mesele, problemlerle, cesaretle yüzleşme iradesini gösterebilmektir. Asıl mesele, sorunları halının altına süpürmek değil, üzerine gidebilmektir. İşte 17 yılda ülkemiz bunu sağladı, 17 yılda işte bundan dolayı biz başarılı olduk, inşallah bundan sonra da aynısını yapmayı sürdüreceğiz. Nerede aşılması gereken bir engel varsa onu asla görmezden, duymazdan gelmeyecek, kararlılıkla üzerine gideceğiz. Eğitimde, sağlıkta, altyapıda, sanayide, tarımda, istihdamda, sosyal desteklerde inşallah Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine muhakkak taşıyacağız.”

Konuşmasının sonunda ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin 2023 hedeflerinin önündeki en son engel olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, Bartınlıları 31 Mart’ta millî iradeye sahip çıkmaya, istikrar ve güven ortamına ‘devam’ demeye çağırarak tamamladı.

Mitingin ardından Bartın Valiliği’ne geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vali Sinan Güner’den şehirde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyareti sırasında, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’la bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Mavi Vatan 2019 Tatbikâtı’na katılan birliklere mesaj göndererek, başarı dileklerini iletti.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Yeni Zelanda’da ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum” 0 71280

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yeni Zelanda’daki terör saldırısı ile ilgili olarak, “Yeni Zelanda’da ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Yeni Zelanda’da Nur Camii’ne ve orada ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Maalesef dünyada yükselmekte olan ırkçılık ve İslam karşıtlığının yeni bir örneği olarak yaşanan bu acı hadiseden dolayı İslam dünyasına ve Yeni Zelanda halkına ülkem ve şahsım adına başsağlığı diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan“Ülkemizdeki Her Vatandaşımızın En Iyi Sağlık Hizmetlerini Alabileceği Bir Yapı Kurduk” 0 85008

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilkent Şehir Hastanesi Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Ülkemizdeki her bir vatandaşımızın, yaşadığı yere, gelirine, statüsüne bakılmaksızın en iyi sağlık hizmetlerini alabileceği bir yapı kurduk. Hastanelerimizi, binalarından içindeki teçhizata kadar her şeyiyle modernleştirdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Şehir Hastanesi Açılış Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızı yılın bir günü değil her günü baş tacı etsek yeridir” dedi.

“HEMŞİRELERİMİZİN DE 3600 EK GÖSTERGE MESELESİNİ SÖZ VERDİĞİMİZ ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ”

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların affedilir, hafife alınır tarafı olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösterdik, gösteriyoruz. Son olarak, polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi burada tekrar ifade etmek istiyorum. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyadaki en büyük mutluluğu sağlık olarak gören bir medeniyetin mirasçısıyız. Bu anlayışla, hükûmete gelir gelmez ilk yaptığımız işlerden biri, sağlık sistemimizi baştan sona değiştirmek olmuştur. Çünkü eski Türkiye’de içimizi en çok acıtan konulardan biri sağlık sistemimizin eksikleri, yanlışları, yetersizlikleri yüzünden ortaya çıkan vahim görüntülerdi” ifadelerini kullandı.

“GÖREVE GELİR GELMEZ SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM PROGRAMI BAŞLATTIK”

Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet bir nefes sıhhat gibi” sözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla hareket ederek, iktidara geldiklerinde ilk yaptıkları işlerden birinin sağlık sistemini baştan sona değiştirmek olduğunu vurguladı ve her bir vatandaşın yaşadığı yere, gelirine, statüsüne bakılmaksızın en iyi sağlık hizmetlerini alabileceği bir yapı kurduklarını, hastaneleri her şeyiyle modernleştirdiklerini anlattı.

Türkiye’deki mevcut bin 156 hastanenin büyük bölümünü yeniden yaparak toplamda bin 282 yeni hastane inşa ettikleri, birinci basamak sağlık kuruluşlarının sayısını 8 bin 850 ilaveyle 15 bin 920’yi ulaştırdıkları, yatak kapasitesini 136 bin ilaveyle 239 binin üzerine çıkarttıkları bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarının sayısının da 550 bin ilaveyle 1 milyon 17 bine yükselttiklerini, uçağıyla, helikopteriyle, paletlisiyle, teknesiyle, motoruyla her biri en modern cihazlarla donatılmış 5 bin ambulansı da vatandaşların hizmetine sunduklarını kaydetti.

“ŞEHİR HASTANELERİNİ SAĞLIK SİSTEMİNİN ZİRVESİ OLARAK GÖRÜYORUM”

Türkiye’nin bugün 1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşına evde sağlık hizmeti verebilen bir ülke hâline geldiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bununla da yetinmeyerek, çok daha ileri standartlara ulaşmak şehir hastanelerini gündeme getirdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerini sağlık sisteminin zirvesi olarak gördüğünü dile getirerek, hedeflerinin şehir hastanesi alanına giren bir vatandaşın başka hiçbir yere gitme ihtiyacı duymadan tüm teşhis ve tedavisinin burada yapılması olduğunu açıkladı.

Bu işin sadece kamunun imkânları ve çalışma tarzıyla hayata geçirilmesinin zorluğunu gördükleri için özel sektörü devreye almaya karar verdiklerini işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2007 yılında kamu-özel ortaklığı çalışmalarını yürütecek birimi kurduklarını, Emekli Sandığı, SSK ve diğer bakanlıklara ait hastanelerin hepsini bir çatı altında topladıklarını ve 2013 yılında şehir hastaneleriyle ilgili imza törenini gerçekleştirerek, inşaat sürecine başladıklarını anlattı.

Bugüne kadar Yozgat, Mersin, Isparta, Adana, Kayseri, Elazığ, Eskişehir ve Manisa şehir hastanelerinin kamu-özel ortaklığı formülüyle inşa edilerek hizmete alındığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin de ilavesiyle bu alanda tamamı nitelikli 12 bin 100 yatak, 2 bin 831 poliklinik, bin 999 yoğun bakım yatağı ve 410 ameliyathane sayısına ulaşıldığı bilgisini paylaştı.

“ŞEHİR HASTANELERİNDE KANSER TEDAVİSİ, EN İLERİ YÖNTEMLERLE VE EN UYGUN MALİYETLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR”

Bilkent Şehir Hastanesi’nin temeli ilk atılanlardan biri olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehir hastanelerimiz yüzde 90’ları bulunan doluluk ve yine yüzde 90’ları bulan memnuniyet oranıyla milletimiz tarafından kucaklanmış, benimsenmiş, hüsnükabul görmüştür” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerinin bir diğer özelliğinin de çağın en yaygın ve ölümcül hastalığı hâline gelen kanser tedavisinde açtığı çığır olduğuna vurgu yaparak, kanser tedavilerinin bu hastanelerde yerli ve millî çözümler sayesinde hem en ileri yöntemlerle hem de en uygun maliyetle gerçekleştirildiğini söyledi.

“SAĞLIK VADİSİ VE YAŞAM BİLİMLERİ TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ KURACAĞIZ”

Şehir hastanelerinin işletme modeli sayesinde teknolojilerini sürekli güncel tutacak olmasının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapım ve işletme süreçlerinde uluslararası kalite standartlarının gözetildiği bu hastanelerin her birinin akıllı bina olarak inşa edildiğine dikkati çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “İçinde bulunduğumuz bölge, ODTÜ, Bilkent, Hacettepe, TOBB üniversitelerimiz yanında teknokentleriyle, AR-GE merkezleriyle ülkemizin önemli teknoloji merkezlerinden biridir. Sağlık sektörü, teknolojinin en yoğun kullanıldığı alanların başında geliyor. Bilkent Şehir Hastanemizin merkezinde yer aldığı bu bölgede bir sağlık vadisi ve yaşam bilimleri teknoloji geliştirme bölgesi kuracağız.

Bilkent Şehir Hastanemizin merkezinde yer aldığı bu bölgede inşallah 600 dönümlük bir sağlık vadisi ve yaşam bilimleri teknoloji geliştirme bölgesi kuracağız. Yani biz bu konudaki bütün gerekli olan araç-gereci de işte bu 600 dönümlük bölgede inşa edeceğimiz yerlerde üretmeye başlayacağız. Burada garbın ilmini de alacağız, onlarla birlikte yatırımlara da gireceğiz ve kendi kendimize yeter hâle geleceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerdeki hocaların yanı sıra yurt dışında olan hocaların da tekrar Türkiye’ye davet edeceklerini, buralarda işin üretimini bizzat yapar hâle geleceklerini sözlerine ekleyerek, “Amacımız, hekimlerimizin ve mühendislerimizin aynı endüstri çatısı altında çalışabileceği sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik bir cazibe merkezi oluşturmaktır” dedi.

“İLAÇ VE TIBBİ TEKNOLOJİLERDE İHRACATÇI ÜLKE HÂLİNE GELMELİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözünü ettiği bu projenin yetişmiş insan gücünü Türkiye’de tutmaya yönelik olduğunu belirterek, Sağlık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığını burada önemli görevler düştüğünü, projeyi bir an önce hayata geçirmelerini beklediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı savunma sanayinde olduğu gibi ilaç ve tıbbi teknolojiler alanında da ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtarmalı, daha da önemlisi büyük bir ihracatçı ülke hâline gelmeliyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Etlik’teki şehir hastanesinin de önümüzdeki yıl hizmete gireceğini ve böylelikle Ankara’daki hastane sıkıntısını giderecek noktaya geleceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eminim şehir hastanelerimizden de en çok yine istemeyenler istifade edecek. Varsın istifade etsin, bizim bu noktada bir derdimiz, sıkıntımız yok. Zira biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik. Ayrımcılık yapamayız, biz ehli hizmetiz bunu yapacağız. Bu ülkenin her vatandaşı gibi bu hizmetler onların da hakkıdır, helali hoş olsun. Ancak her hizmetten sonuna kadar istifade etmeleri, yapılan her yeni işe karşı çıkmalarına engel olmuyor biz yapacağız” şeklinde konuştu.

“MİLLETİMİZİN NEYE İHTİYACI VARSA, O DOĞRULTUDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Adnan Menderes’in İstanbul’a kazandırdığı yolları, bulvarları, caddeleri gören muhalefetin, “Yollar yağ gibi ekmeğe sürüp yeriz herhalde” diyerek Menderes’in yatırımlarıyla dalga geçtiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti: “Şimdi eminim Bilkent Şehir Hastanemizi görünce uzay üssü gibi hastane, herhalde buradan Ay’a gideriz diyeceklerdir. Gerçi bunlar ülkemizin uzay çalışmalarına da karşı çıktılar. Biliyorsunuz Türkiye Uzay Ajansı’nın kuruluş kanununu iptal için Anayasa Mahkemesi’ne götürdüler. Bunların bir milletvekili de ‘yapılan yol ve köprüleri kemirerek, buzdolabı yalayarak beslenir, dünya liderleriyle övünürler, bunlara her şey müstahak’ diyerek kendi kifayetsizliğini, suçunu millete yüklüyor. Milletinin geleceği için hayali olmayan, vizyonu olmayan işte böyle saçmalar, işte böyle kin kusar. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kimin ne dediğine bakmadan sadece milletimizin neye ihtiyacı varsa, ülkemiz nereye ulaşması gerekiyorsa o doğrultuda çalışmaya devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’u ziyaret eden ABD’li bir turistin kendisinden ABD ziyaretinde eski ABD Başkanı Barack Obama’dan sağlık reformunu çıkarmasını istemesini söylediğini anlatarak, “Yani benim ülkemin insanı nasıl bir sağlık reformuyla iç-içe olduğunu bilmeli. Yani Kanuni’nin torunları olarak bizler işte halkımın bir sağlıklı nefesini bir devlete feda etmeye hazırız” ifadelerini kullandı. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarına başarı, hastalara da Allah’tan şifa dileyerek konuşmasını tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle birlikte Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından hastaneyi gezerek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastane personelinden yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı ve sohbet etti.