Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Ekonomimizi çökerterek bizi işimizle, aşımızla tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz” 0 88856

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Ankara mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizi terör örgütleriyle terbiye etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizi ekonomimizi çökerterek işimizle, aşımızla tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizi birbirimize düşürerek arada kendi hesaplarını görmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte, Cumhur İttifakı kapsamında düzenlenen Ankara ortak mitingine katıldı. Atatürk Kültür Merkezi Hipodrom alanında gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“MİLLETİ BÖLMEK, VATANI PARÇALAMAK, DEVLETİ YIKMAK, İSTEYENLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Konuşmasında MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhur İttifakı’na destek olan vatandaşlar ile ülkesinin ve milletinin bekası için yanlarında yer alan herkesi selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emniyetin verdiği rakama göre alanda 450 bin kişinin bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerine sekiz gün kaldığına dikkat çekerek, “31 Mart’ın akşamında Ankara’yı sizler taçlandıracaksınız ve gerek AK Partili kardeşlerim kendi içinde birlik beraberlik, MHP’li kardeşlerim kendi içinde birlik beraberlik ve her ikisi Cumhur İttifakı olarak bir ve beraber inşallah kendi aralarında oy kaybına fırsat vermeden sandıkları patlatacağınıza inanıyorum” dedi.

Milleti bölmek, Türk bayrağını indirmek, vatanı parçalamak, devleti yıkmak, ezanı susturmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizi terör örgütleriyle terbiye etmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizi ekonomimizi çökerterek işimizle, aşımızla tehdit edenlere fırsat vermeyeceğiz. Bizi birbirimize düşürerek arada kendi hesaplarını görmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Bunun için 31 Mart’ta sandıkta irademize sahip çıkacağız” diye konuştu.

“ANKARA SENELERCE YASAKLARLA, BASKILARLA ANILDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eskiden Ankara’nın Sıhhiye Köprüsü’nün üstü ve Sıhhiye Köprüsü’nün altı olarak ikiye ayrıldığını, şehrin bir yüzünün seçkinleri, bürokratları, siyasetçileri, diğer yüzünün ise Anadolu’nun değişik şehirlerinden helal rızık için Ankara’yı yurt yapan insanları ifade ettiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tek parti döneminde bir Ankara Valisi’nin Anadolu insanını ‘Sizin milliyetçilikle, komünizmle ne işiniz var. Milliyetçilik lazımsa bunu biz yaparız, komünizm gerekirse onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var; birincisi çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek, ikincisi askere çağırdığımızda askere gelmek’ sözleriyle aşağıladığını hatırlattı.

Ankara bu valinin sahip olduğu, tek parti, CHP zihniyeti elinde yıllarca örselendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu şehir millî iradeyi askıya alan nice darbeciler, nice vesayetçiler, nice durumdan vazife çıkaranlar gördü. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bulunduğu, ülkemizin ve demokrasimizin başkenti olan Ankara senelerce yasaklarla, baskılarla anıldı. Bu güzel şehir yıllarca bağrında kara bir leke ile yaşanmaya mahkûm edildi” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarıyla Ankara’nın her şeyden önce anlattığı ayıplardan kurtulduğunu, bundan böyle de Ankara’nın bir daha asla darbecilerle, vesayetçilerle, tek tipçilerle, elitlerle anılan bir şehir, milletini hor, hakir görenlerin, kendi insanını aşağılayanların boyunduruğunda bir şehir olmayacağını sözlerine ekledi.

“Millî mücadelenin ve 15 Temmuz zaferinin başkenti olan Ankara, inşallah bundan sonra hep özgürlükle, demokrasiyle, adaletle anılan bir şehir olarak kalacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’yı önü arkası belli olmayan bir ittifak vasıtasıyla yeniden eski karanlık günlerine döndürmenin hesabını yapanlar bulunduğunu, bölücü örgüt güdümündeki parti yöneticilerinin ‘Onlara en büyük tokadı İstanbul’da, Ankara’da atacağız’ diyerek milleti tehdit ettiğini kaydetti.

“TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİNİ HAK ETTİĞİ KONUMA GETİRMEK İÇİN BÜYÜK EMEK VERDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ankara’da soyadı Yavaş var ya, hani sahte senetle iş gören var ya, bu adamı CHP düşünün Ankara’ya belediye başkan adayı yapıyor. Ya bu adam Ankara’nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyeceğini hatırlayın. Onun için bunlara dersi çok büyük vermek lazım. Ne diyor? Yavaş, HDP’nin oylarıyla seçildiğini bilecek diyor. Bak bunu ben söylemiyorum, temeli olmayan Sezai söylüyor. İstanbul’da İmamoğlu bilecek ki diyor ben İstanbul’daki 3 milyon Kürt’ün oylarıyla seçildim. Bu ne demek biliyor musunuz? İstanbul’daki hem Kürt kardeşlerime hakaret ediyor hem de tüm seçmenlere hakaret ediyor. Ya bu adamlar daha siyaseti bile öğrenemediler. İstanbul da bunlara gerekli olan dersi verecek, ben buna inanıyorum.”

Ankara’yı çok sevdiklerini ve sevdalarını yaptıkları hizmetlerle ispat ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin başkentini hak ettiği konuma getirmek için büyük emek verdiklerini, ulaşımdan sağlığa, tren hatlarından parklara, bahçelere, yollara kadar Ankara’yı eserlerle ilmek ilmek dokuduklarını anlattı.

ANKARA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

Eğitimde, savunma sanayiinde Ankara’yı bir başka yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’ya son 17 yılda 4’ü devlet olmak üzere, 12 yeni üniversite kazandırdıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda Ankara’ya 120 milyar liralık yatırım yaptıklarına vurgu yaparak, “Yola çıkarken ne dedik? Dört temel taş üzerinde Ankara’yı, Türkiye’yi yükselteceğiz; eğitim, sağlık, adalet, emniyet. Onun üzerine ulaşım, enerji, tarım, dış politika, bununla yükseleceğiz. Ve yükselen bir Türkiye var. Niye bizi dünya kıskanıyor? Bundan dolayı. Biz dünya beşten büyüktür diyoruz, onlar çıldırıyor. Evet, dünya beşten büyüktür” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’nın bugün 21 üniversiteye ev sahipliği yaptığını, yükseköğrenim öğrencileri için 10 bin 501 kişi kapasiteli yurtlar açtıklarını, bu yıl bin, birkaç yıla kadar da 12 bin 800 kişi kapasiteli 9 adet yükseköğrenim yurdunun daha açılışını gerçekleştireceklerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıkılan 19 Mayıs Stadyumu’nun yerine, maliyeti yaklaşık 1,5 milyar lira olan 55 bin seyirci kapasiteli stadyumu, bir spor kompleksi olarak yeniden yapacaklarını, bu tesisin hem bireysel hem de takım sporlarının yapılabileceği alanlara sahip 6 bin araçlık kapalı otoparkı, konferans salonları, kafeteryaları, müzesi, açık spor tesisleri, ofisleri, kamp eğitim merkezi gibi birimleri olan dev eser olacağını anlattı.

Ankapark’ın açılışını üç gün önce gerçekleştirdiklerini anımsatarak 3 günde 360 bin kişinin Ankapark’ı ziyaret ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent’te ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile şehit yakınları, yaşlılar ve engellilere 4,5 milyar liralık destek verdiklerini aktardı.

Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılışının da 14 Mart Tıp Bayramı’nda yapıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımı devam eden Etlik Şehir Hastanesi’nin de yıl sonunda hizmete gireceğini, Gölbaşı, Mamak, Sincan ve Kahramankazan şehir hastanelerinin de süratle inşalarının sürdüğünü kaydetti.

“ANKARA’YI SAVUNMA SANAYİİNİN KALBİ KONUMUNA GETİRDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’ya gerçekleştirdikleri toplu konut, ulaşım, hızlı tren, raylı sistemler hizmetlerini hatırlattı. Konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’yı son 17 yılda savunma sanayiinin başkenti, kalbi konumuna getirdiklerini söyledi.

Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firmasından 4’ünün Ankara’da bulunduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl 2 milyar doların üzerinde ihracat rakamına ulaşan savunma sanayiimizin yüzde 50’si Ankara’nın emeğidir. Önümüzdeki dönemde savunma sanayiinde Ankara’yla birlikte özgün tasarımlarla ve ileri teknolojiyle Türkiye’yi küresel bir oyuncu hâline getireceğiz. Kahramankazan’da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesini kurduk. Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin içindeki tekno hub ülkemizin bu alandaki yeni nesil üretim teknolojilerine ulaşmada bir merkez olacak” ifadelerini kullandı.

Ankara’da Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi’nin hizmete girdiğini, Ankara’daki yatırımcılara son 17 yılda toplam 45,5 milyar liralık yatırım teşviki sağlayarak ilave 121 bin kişilik istihdam oluşturduklarını ve 338 bin işyerine toplam 9 milyar lira tutarında prim teşviki verdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 yılda Ankara’da 4 yeni organize sanayi bölgesi, 8 teknopark, 107 araştırma-geliştirme merkezi, 36 tasarım merkezi kurduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, içinde 35 kilometrelik Kanal Ankara projesinin olduğu İmrahor Millet Bahçesi’ni, Gölbaşı’na yapılacak millet bahçesiyle birleştireceklerini, Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi projesinin de Atatürk Kültür Merkezi alanından başlayıp Gençlik Parkı’nı da içine dâhil ederek Atatürk Orman Çiftliği ve Ankapark’a kadar uzanacak şekilde tasarlandığını anlattı.

Cebeci’deki stadın yerine de millet bahçesi yapılacağını, Mamak Üreğil Millet Bahçesi, Polatlı, Kahramankazan ve Kızılcahamam millet bahçelerinin de yapımı planlanan diğer millet bahçeleri projeleri olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Adliye Sarayı ile Gençlik Parkı arasındaki Atatürk Kültür Merkezi alanının 154 bin metrekarelik bölümünde Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonunu inşa edildiğini, buradan Melike Hatun Camiine bağlantı kurularak, bu noktadan trafiğin yer altına alınarak, Ulus’tan çıkılacağını, bölgenin yayalaştırılacağı bilgisini paylaştı.

“ANKARA’YI ÇOK DAHA FARKLI BİR YERE TAŞIYACAĞIZ”

Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin belediyecilik ve yerel yönetimler konusunda tecrübeli bir isim olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki dönem içinde Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Özhaseki’nin çok ciddi projeleri var” dedi.

Ankara Kalesi’nden başlayarak Atakule’de sonlanacak 12 kilometrelik bir kültür rotada devam edecek “kültür yolu” projesini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde Ankara’ya toplamda 13 millet bahçesi, 20 adet kamp-karavan alanı yapıyoruz. Sadece çocuklara özel bir çocuk köyü kuruyoruz. Burada çocukların eğlenirken öğrendikleri eğitici bir ortam oluşturuyoruz. Mehmet Özhaseki Başkanımızın tüm projelerini saymaya kalksak saatler, günler yetmez” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adaylarına destek isteyerek, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak inşallah Özhaseki kardeşim ve Cumhur İttifakı olarak ilçe belediye başkanlarımız el ele vereceğiz, Kabine zaten şu anda biz yönetiyoruz, Başkentimiz Ankara’yı evelallah çok daha farklı bir yere taşıyacağız” diye ekledi.

TÜRKİYE,ADANA, ADIYAMAN, AFYON, AĞRI, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, ISPARTA, MERSİN, İSTANBUL, İZMİR, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KIRŞEHİR, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MALATYA, MANİSA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, MUĞLA, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TEKİRDAĞ, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, ŞANLIURFA, UŞAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK, AKSARAY, BAYBURT, KARAMAN, KIRIKKALE, BATMAN, ŞIRNAK, BARTIN, ARDAHAN, IĞDIR, YALOVA, KARABÜK, KİLİS, OSMANİYE, DÜZCE,AKARYAKIT DAĞITIM ŞİRKETLERİ,AKARYAKIT BAYİLERİ ,PATRONLAR GAZETESİ,TÜRK İŞ DÜNYASI ,PATRONLAR DERGİSİ,DEV YATIRIMLAR ,ENERJİ SEKTÖRÜ -TÜRKİYE ,GENÇ PATRONLAR ,ENERJİ MEDYASI ,
Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emine Erdoğan, A Millî Kadın Basketbol Takımı ile akşam yemeğinde bir araya geldi 0 55686

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 2019 FİBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesinde A Millî Kadın Basketbol Takımı ile Huber Köşkü’nde akşam yemeğinde bir araya gelerek, başarılar diledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Millî Takımlar Teknik Direktörü Haluk Yıldırım ve A Kadın Millî Takım Menajeri Yasemin Horasan ile teknik heyet ve basketbolcuların katıldığı yemekte konuşan Emine Erdoğan, sonuç her ne olursa olsun her daim ülkenin gururu olduklarını belirterek, “Sizler, hem millî bir sporcu hem de kadın olarak, formanızın üzerine eklenen umutların ağırlığını da taşıyorsunuz” dedi.

Boyunlarına takılan her madalyayla her yaştan Türk kadının özgüvenini tazelediklerini vurgulayan Emine Erdoğan, “Türk kadının tuttuğunu koparan, kitleleri peşinden sürükleyen gücünü ortaya koyuyorsunuz. Sahadaki üstün performansınızla, önyargıları da yıkıyorsunuz. Sonuç ne olursa olsun, siz sporcularımızın mücadelesine ortak olmak, toplumumuzdaki dayanışmayı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını artıyor” diye konuştu.

“ŞAMPİYONADA SİZİN GİBİ OLMAK İSTEYEN KIZ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DE MÜCADELE EDİN”

Emine Erdoğan, sporun ve bayrağın birleştirici gücüne dikkat çekerek, “Yani biz her şartta zaten kazanan tarafız. Başarınızın, her şeyden önce kız çocuklarımıza, genç kızlarımıza ve kadınlarımıza ilham kaynağı olacağını biliyorum. O nedenle bu şampiyonada milletimiz için olduğu kadar, sizin gibi olmak isteyen kız çocuklarımız için de mücadele etmenizi arzu ediyorum. Çünkü onlar için rol modelsiniz” mesajını verdi.

Huber Köşkü bahçesine kurulan potada mini bir gösteri yapan millî basketbolcular, Emine Erdoğan’a millî takım forması hediye etti.

Programa; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı.

MEHMET ALİ SETENCİOĞLU -ENERJİ PETROL MEDYA CEO

TÜRKİYE,ADANA, ADIYAMAN, AFYON, AĞRI, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, ISPARTA, MERSİN, İSTANBUL, İZMİR, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KIRŞEHİR, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MALATYA, MANİSA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, MUĞLA, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TEKİRDAĞ, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, ŞANLIURFA, UŞAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK, AKSARAY, BAYBURT, KARAMAN, KIRIKKALE, BATMAN, ŞIRNAK, BARTIN, ARDAHAN, IĞDIR, YALOVA, KARABÜK, KİLİS, OSMANİYE, DÜZCE,

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir” 0 88020

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul “Biz Birlikte Türkiye’yiz” buluşmasında yaptığı konuşmada, “Siyaset, insanları ortak değerler, ortak idealler etrafında bir araya getirme sanatıdır. Siyaset ayrıştırmak için değil birleştirmek; kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneğince Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul “Biz Birlikte Türkiye’yiz” buluşmasında kanaat önderleri ve mahalle temsilcileriyle bir araya geldi.

Son günlerde gönüllü kuruluşları hedef alan haksız ve çirkin bir kampanya yürütüldüğüne dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, insan yetiştiren, gençlere sahip çıkan vakıf ve derneklerin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

“BİZİM GELENEĞİMİZİN TAŞIYICI SÜTUNLARI MEMLEKET SEVDASI VAKIFLARDIR”

“Bir siyasetçiye, bir idareciye düşen görev iyi işlere engel olmak değil, kötüyü, zararlıyı, faydasız olanı, bertaraf etmektir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bir belediye başkanının sorumluluğu, kimseyi dışlamadan millî ve manevi değerlerimize sahip çıkan herkese yardım etmektir. İnsanımıza hizmet eden hayır çeşmelerini kurutmak, ancak PKK, DEAŞ, DHKP-C gibi terör örgütlerinin işine yarar. Vakıf ve derneklere savaş açmak, ancak FETÖ gibi mankurt yuvalarının, uyuşturucu baronlarının işine gelir. Gönüllü kuruluşlarımız, daha aydınlık ve daha güçlü bir Türkiye davamızın akıncılarıdır. Bizim geleneğimizin taşıyıcı sütunları tarihte olduğu gibi bugün de millet, memleket sevdası vakıflardır, derneklerdir. Bu anlayışla biz Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan itibaren hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiçbir ayrım yapmadan gönüllü teşekküllerimizin yanında olmaya çalıştık. Hukukun çizdiği sınırlar içerisinde ülkemizin ve milletimizin hayrına olan faaliyetlerinde bu kuruluşlarımıza hep destek olduk.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç kimse bizi bölemez, hiç kimse gönüllerimizin arasına duvarlar öremez, hiç kimse bizim ebedi ve ezeli kardeşliğimize gölge düşüremez, çünkü biz Kandil’den talimat almıyoruz, teröristlerden talimat almıyoruz, dolayısıyla bölemeyecekler. Ama birileri Kandil’le beraber yolda yürüyebilir, onlarla beraber adım atabilir ve kalkıp da ‘benim PKK’yla işim yok’ diyemiyorlarsa, burada düşünmemiz lazım. Kalkıp da ‘DHKP-C’yle benim bağlantım yok, onlarla ilişkim yok’ diyemiyorsa, burada soru işaretlerini koyalım” değerlendirmesinde bulundu.

“SON 17 YILDA DEMOKRASİMİZ GÜÇLENDİ, VESAYET GERİLEDİ”

Siyasete bulunduğu 40 yıldır gücü milletin duasından, Türk milletinin dayanışmasından aldığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz gücümüzü gecenin zifiri karanlığında uykusunu bölerek ellerini semaya açan mazlum ve mağdurların samimiyetinden alıyoruz. İşte bunun için tam 40 yıldır yaratılanı severiz Yaratan’dan ötürü diyoruz. İşte bunun için siyaseti, gönül yapmanın, insanımızın gönül sarayını mamur etmenin aracı olarak görüyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yıldır kendilerine oy versin ya da vermesin tüm vatandaşları kucakladıklarını, Türkiye’nin tamamına hizmet etmenin gayreti içinde olduklarını anlatarak, “Türkiye ayağına vurulan prangalardan bizim dönemimizde kurtuldu. Milletimiz yıllardır hasretini çektiği hizmet ve eser siyasetine yine bizim dönemimizde kavuştu. Son 17 yılda demokrasimiz güçlendi, vesayet geriledi, milletimizin birlik ve beraberliği hiç olmadığı kadar perçinlendi” diye konuştu.

AK Parti’nin her kesimin, herkesin partisi olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin, Türkiye’nin iç barışının, huzurunun, istikrarının, millî bekasının teminatı olduğunun altını çizdi.

“AK Parti varsa, Cumhur İttifakı ayaktaysa, asgari müştereklerde buluşabiliyorsak, Allah’ın izniyle Türkiye’nin geleceği de aydınlıktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede elde edilen başarılarını anlattı.

“SİYASET KUTUPLAŞTIRMAK İÇİN DEĞİL, GÖNÜLLERİ BULUŞTURMAK İÇİN YAPILIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk milletinin en büyük gücünün birlik ve beraberliği olduğuna işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyaset asla sıfır toplamlı bir oyun değildir. Siyaset, insanları ortak değerler, ortak idealler etrafında biraraya getirme sanatıdır. Siyaset; ayrıştırmak için değil birleştirmek, kutuplaştırmak için değil gönülleri buluşturmak için yapılır. Ekonomik kalkınmanın da sosyal kalkınmanın da anahtarı birlik siyasetidir. Her kim siyaseti sıfır toplamlı bir oyun olarak görüyorsa, yanlış yapıyor demektir. Her kim siyaseti insanımızı birbirine kırdırmanın aracı hâline getiriyorsa, açık söylüyorum; o bu millete ihanet içindedir. Her kim çıkarı için, menfaati için 82 milyonun içinde bulunduğu Türkiye gemisinin altını oyuyorsa, bu millet onları asla affetmeyecektir. Her kim Meclis kürsüsünü iftira kürsüsüne çeviriyorsa, o sadece kendi itibarını değil siyasetin itibarını da yok ediyor demektir. Her kim yalanı bir siyaset yapma yöntemi haline dönüştürüyorsa, Türk demokrasisinin altını oyuyor demektir.”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi ve emniyet mensuplarına yönelik hakaretlerini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Düşünün, siz İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanlığına soyunacaksınız, öbür tarafta milletin valisine bu ifadeyi kullanacaksınız. Bu devletin valisi ne demek biliyor musunuz, Cumhurbaşkanının o ildeki temsilcisi demektir” şeklinde konuştu.

“TÜRK SİYASETİNE NEFRET SÖYLEMİ BULAŞTIRMANIN HİÇ KİMSEYE BİR FAYDASI YOKTUR”

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile İmamoğlu’nun katıldıkları televizyon programının moderatörünün programdan birkaç gün önce İmamoğlu ile görüştüğünün ortaya çıktığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ahlaki değildir, bu gayriahlakidir ve bu ahlaksızlıktır, böyle bir şey olamaz. Siyasi rekabeti ahlaksızlık üzerine istifleyenler er veya geç inşallah Pazar günü milletimin ferasetiyle kaybedeceklerdir” değerlendirmesinde bulundu.

Siyasi yarışı kavgaya dönüştürmenin, Türk siyasetine nefret söylemi bulaştırmanın hiç kimseye bir faydası bulunmadığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin bu tarz siyasetle 1960 darbesine giden yolda, 12 Eylül darbesi öncesinde, 28 Şubat müdahalesi evvelinde, Gezi olaylarında, hendek ve DEAŞ teröründe çok bedeller ödediğini anlattı.

Türkiye’nin kardeşliğine, demokrasisine sahip çıkacaklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “23 Haziran günü İstanbullular olarak bir kez daha sandığa gidecek, gelecek beş sene boyunca Fatih’in emaneti olan bu güzel şehri yönetecek büyükşehir belediye başkanını seçeceğiz. Benim size İstanbul’a neler yaptığımızı herhalde anlatmama gerek yok, bunları en iyi bilen sizlersiniz. Ve İstanbul’a 24-25 yılda neler yaptıysak, bilesiniz ki bundan sonra bunu çok daha üst düzeyde inşallah tecrübesiyle, dinamizmiyle Binali Yıldırım kardeşimizle beraber devam ettireceğiz. Şimdiden bu seçimlerin ülkemiz, milletimiz ve İstanbullu kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” sözlerine yer verdi.

“15 TEMMUZ GECESİ TANKLARIN ARASINDAN KAÇAN KORKAKLAR DEMOKRASİ DERSİ VERMEYE YELTENİYOR”

Gezi olayları ve Mısır’daki darbe sırasında CHP’li milletvekillerinin “demokrasi sandıktan ibaret değildir” dediklerini, bu ifadenin terör örgütü PKK’ın ifadesi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “PKK hiçbir zaman demokrasiyi sandık olarak görmemiştir. Şimdi bunlara pazar günü bunun sandıktan ibaret olduğunu göstermemiz lazım. En son 15 Temmuz gecesi birileri bankamatiklere koşarken, biz insanımızla omuz omuza vererek Türk demokrasisini tarihinin en büyük, en kalleş saldırısından beraberce koruduk. Şimdi bakıyorsunuz 15 Temmuz gecesi tankların arasından kaçan korkaklar bize ve millete demokrasi dersi vermeye yelteniyorlar. Mısır’daki darbeye alkış tutanlar ne dediler? Erdoğan’ın akıbeti Mursi’den daha kötü olacak dediler. Kardeşlerim; şunu iyi bilin: Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Adeviye Meydanı’ndaki katliama sesini çıkarmayanlar, şimdi kürsülerden ahkam kesiyor. Oysaki biz bunların cemaziyülevvellerini biliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin Birleşmiş Milletler’in raporunda Suudi Arabistan’ın kesinlikle suçlandığının altını çizerek, “Bu işte kesinlikle bilgilerinin olduğunu şimdi Birleşmiş Milletler açıklıyor ve Türkiye’ye karşı takındıkları tavrın yanlış olduğunu da söylüyorlar. Şimdi bunlar bu işin bedelini ödeyecekler, hesabını ödeyecekler” dedi.

“MURSİ’NİN ÖLÜMÜ, NORMAL BİR ÖLÜM DEĞİLDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümünün de normal bir ölüm olmadığını, Mursi’nin ölümünde kesinlikle bir şaibe bulunduğunu ve bunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

31 Mart gecesi sandıkta yaşanan usulsüzlerin, hukuksuzlukların, millî iradeye yönelik kumpasların kararlılıklarını daha da perçinlediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi diyor ki rakip aday, ‘hırsız kim?’ Arkadaşlar söyleyeyim, bakın bu ifadelerin iki türü var. Bir, oyların çalınması, hırsızlar var. İki, usulsüzlükler var. Usulsüzlük hukuki ifadedir, ama çalınması olayı o siyasi ifadedir. Biz şimdi burada 29 binden oylar 13 bine iniyorsa, bunu siyasetçi olarak bir şeyle ifade edeceğiz, ha biz diyoruz ki, buradan buraya bu oy indiğine göre, demek ki 16 bin oy çalınmıştır, bunu görmemiz lazım” dedi.

İstanbul’un 1994’ten önceki hâlini anımsatarak, 25 yılda İstanbul’a yaptıkları yatırım, hizmet ve eserlerden örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart akşamından bu yana meydana gelen hadiseler ise Binali Bey kardeşimle CHP’nin adayı arasında kalibre, kalite ve karakter farkını açıkça ortaya koymuştur. Binali Bey, benim İDO’da Genel Müdürümdü, sonra milletvekilim ve Ulaştırma Bakanım oldu, ardından Başbakan oldu, ardından Meclis Başkanı oldu. Ulusal-uluslararası bir deneyime, bir tecrübeye sahip. Rakibinin acaba ne deneyimi, ne tecrübesi var? Yani burada bu işi iyi düşünmemiz lazım ve İstanbul’a layık olan, yakışan bir belediye başkanı olarak da biz kalibresi, kalifikasyonu yüksek olan bir adayı özellikle seçtik ve gösterdik” ifadelerini kullandı.


PATRONLAR GAZETESİ,GENÇ PATRONLAR DÜNYASI ,TÜRK İŞ DÜNYASI ,PATRONLAR HABER ,SON DAKİKA ,AKARYAKIT BAYİLERİ,AKARYAKIT DAĞITIM ŞİRKETLERİ,AKARYAKIT BAYİLERİ ,PATRONLAR GAZETESİ,ENERJİ MEDYASI,AKARYAKIT DAĞITIM ŞİRKETLERİ,ENERJİ DAĞITIM FİRMALARI,MEDYA TÜRKİYE ,