İyi Ki varsın Zekeriya TAŞDEMİR ; İyi Ki varsın Zekeriya TAŞDEMİR ; için yorumlar kapalı 6511

Ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesinde , tarihi ;Milattan Önce 14.ve 15 yüzyıllara kadar uzanan, farkındalıkları olan Hititler, Bitinyalılar yakın tarihimizde ise Persler ,Bizanslılar tarafından yurt edinilen topraklar, 1084 yılında Türklerin Anadolu ya gelmeleri ile Osmanlı Medeniyetine kadar ..ilklere imza atan bir coğrafya olmuştur. Cumhuriyet Döneminde Sancak Beyliği yerleşkesi olan Zonguldak İlimize bağlı olan şehir 1991 yılında İl statüsünde yerini almıştır. Karadeniz bölgesinin, güzel plajları, devasa ormanların ve tabiatın simgesi olarak kabul edilen yeşili, kimi zaman engin bir denizin ihtişamını, kimi zaman da ucu bucağı görünmeyen gökyüzünün büyüleyici rengi olan mavisi ile bütünleşen Denizi ile ; Yeşille mavinin birleştiği topraklar. Muhteşem manzaraya sahip yaylaları ormanları, bölgeyi ormancılığın ve tarım faaliyetlerinin gözdesi yapmış bu nedenle , Ekonomisi tarım ,Ormancılık, arıcılık ve madenciliğe dayanan yöremiz Karadeniz Bölgemizin incisi …BARTIN ..


İyi ki varsın Yazı Dizimizde yukarıda bahsettiğimiz üzere , Karadeniz Bölgemizin yeşil ile maviyi doğasında yaşatan Cennet yurdumuzun tipik Karadeniz yerleşim yöresinde doğmuş olan Zekeriya TAŞDEMİR e yer verdik.

1985 Yılında Bartın da dünyaya gelen Zekeriya TAŞDEMİR ,İlk Orta ve lise öğrenimimi Bartın’da tamamladı. 2005 yılında ,Ege üniversitesi diş hekimliği fakültesini kazandı. 5 yıllık lisans eğitimini 2010 yılında Ege üniversitesi diş hekimliği fakültesinden sıralamaya girerek 6. olarak mezun oldu. Aynı yıl Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde doktora yapmaya hak kazandı.
2015 yılında doktoramı başarıyla tamamladı ve Ege Üniversitesinde Yardımcı doçent olarak görev aldı.. Ulusal ve uluslararası literatürde yirmi beşe yakın makalesi/araştırması bulunmakta.
İlgi alanları implant uygulamaları , diş eti iltihabı tedavileri, kemik eksikliklerinde kemik artırım işlemleri ,sinüs cerrahileri ve dişeti çekilmelerinin cerrahi tedavisidir.
1-1980 yılında kurulan Uluslararası İmplantoloji Ekibi (ITI)
2-Merkezi Lozan’da olan,diş hekimliği ve paydaşları olan diş hekimleri, diş teknisyenleri ve diş hekimleri yardımcılarını içeren bir topluluk olan Aimacademy,
3-1970 yilinda Istanbul’da kurulan ve İstanbul merkez örgütü disinda Ankara ve Izmir subeleri ile
toplumun agiz ve dis sagligi konusunda bilgilenmesi için çalışan ve Türk periodontoloji derneği
yukarıda bahse konu olan bu 3 derneğin üyeliklerini aktif olarak sürdürmekte olup ,
Birçok ulusal/uluslararası kongre ve sempozyumda davetli konuşmacı olarak bulundu ve bulunmaya devam ediyor.

“Diş ve diş eti hastalıkları önlenebilir, kontrol edilebilir ve davranışla iyileştirilebilir hastalıklar grubuna girmektedir. Alınacak koruyucu tedbirlerle hastalık oluşmadan önlenebilmektedir. Ağız ve diş sağlığının öneminin vurgulanması açısından ebeveynlere sivil toplum örgütlerine ve biz diş hekimlerine önemli görevler düşmektedir. Gerek koruyucu hekimlik gerekse tedavi edici hekimlik açısından üzerimize düşen sorumlulukların bilinci ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Zekeriya TAŞDEMİR ;

Mesleki yaşamına 2019 Ekim ayından bu güne ; Ankara’da özel bir poliklinikte devam etmekte.

Zekeriya TAŞDEMİR ;
2020 yılının Nisan ayının içerisinde bulunmaktayız . “Tıbbın hemen hemen her alanını ilgilendiren ve dikkatle üzerinde çalışılması gereken bir virüs ile karşı karşıyayız”

Hastalarımızın en çok dikkat etmesi gereken konuların başında,mutlak suretle tedavi için geldiği kliniğimizde ,hijyene önem veriyoruz. Hastalarımızın sorumluluğu kadar biz doktorların da sorumluluğu hijyen konusudur. Bu konuda Bakanlığımızın sunduğu tüm bildiriler ve tedbirleri dikkatle takip ediyoruz, diyor.

Zekeriya TAŞDEMİR in
Ülke sevdalısı, girişimci ve yardımsever bir kişiliği olan , hem Uluslar arası hem de Yurtiçi alanında yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları,üzerinde bulundurması , Gelecekte de insanlık adına faydalı pek çok kapsamlı projelere hayat vereceğine inanıyoruz. akademisyen düşünebilen ayrıca mesleki kariyerinde toplumumuza diş ve diş sağlığı başta olmak üzere her alanda da hizmet veren ..değerli Hocamız ‘ a

İyi ki varsın Zekeriya TAŞDEMİR diyoruz.

Levent KANDEMİR

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 0 87775

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmî törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Angola Cumhurbaşkanı Lourenço’nun tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülke millî marşları çalındı. Tören kıtasını denetleyen iki Cumhurbaşkanı heyetlerini birbirlerine tanıttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ile baş başa görüşmeye geçti.

“AFRİKA KITASIYLA İLİŞKİLERİMİZDE ANGOLA’NIN EN ÖNEMLİ ORTAKLARIMIZDAN BİRİ OLMASI BİZLERİ BİLHASSA MEMNUN EDİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Angola Cumhurbaşkanı Lourenço gerçekleştirdikleri baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye başkanlık ettiler. Cumhurbaşkanı Erdoğan heyetler arası görüşmede yaptığı konuşmada, “Değerli dostumun daveti üzere gerçekleştirdiğim, Cumhurbaşkanı düzeyindeki bu ilk ziyaret, Türkiye-Angola dostluğunun yeni bir nişanesidir” ifadesini kullandı.

Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ile yaptıkları ikili görüşmede özelikle savunma sanayi ve terörle mücadele alanında ilişkileri ayrıntılı bir şekilde ele aldıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde iki ülke arasındaki ilişkilerin kazandığı ivmenin sevindirici olduğunu belirtti.

Türkiye-Afrika İş Forumu’nu 21-22 Ekim’de İstanbul’da düzenleyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, foruma Angola’yı temsilen Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın katılacağını aktardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17-18 Aralık 2021 tarihlerinde ise yine İstanbul’da 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’nin icra edileceğini dile getirerek Angola Cumhurbaşkanı Lourenço’yu da zirvede görmeyi özellikle arzu ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Lourenço’nun gelecek yıl 11-13 Mart tarihlerinde düzenlenecek Antalya Diplomasi Forumu’na da katılımından ayrıca memnuniyet duyacağını kaydetti.

“Afrika kıtasıyla ilişkilerimizde Angola’nın en önemli ortaklarımızdan biri olması bizleri bilhassa memnun ediyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili görüşmede her alanda dostluk ve iş birliğinin daha da gelişmesi yönündeki iradeyi teyit ettiklerini vurguladı.

İkili ticaret hacminin, gerçek potansiyelinin oldukça gerisinde olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “2020 yılı 177,5 milyon dolar olan ticaret hacmimiz bu yılın sekiz ayı itibarıyla yaklaşık 132 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye ziyaretinizde belirtiğimiz 500 milyon dolar hedefine ulaşmak için müşterek gayret sarf etmeliyiz. Ankara’da kabul ettiğiniz özel sektör temsilcilerimizden bazılarının Angolalı muhataplarıyla ortaklık sözleşmelerini imzalamaları, karşılıklı yatırımların artmasına vesile olacaktır. Altyapı projelerine yönelik fon ve kredi sağlanması noktasında Maliye Bakanlarımızın temasta oldukları da malumunuzdur. Ulaştırmadan tarıma, yenilenebilir enerji, sağlık, tekstil, elektrik ve konut projelerine kadar geniş bir alanda önemli firmalarımızın somut çalışmaları, ikili ilişkilerimizi güçlendirme yönündeki kararlılığımızın neticesidir. Hepsinden öte özellikle Türk Hava Yolları, 13 Ekim itibarıyla Angola’ya doğrudan uçuşlara başladı. Bunun ticari ve beşeri ilişkilerimizde çarpan etkisi yapacağına inanıyorum.”

Vize meselesinde atılacak kolaylaştırıcı adımların da insan ve ürün hareketliliğini artıracağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konuda değerli dostum, ‘Vize serbestisi konusunda, süratle bu adımı atmamızda endişe yoktur’ dedi” şeklinde konuştu.

“KORONAVİRÜS SALGINI SAĞLIK ALANINDA KÜRESEL DAYANIŞMAYA NE KADAR İHTİYAÇ DUYULDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ”

Eğitim alanında 44 ülkede faaliyet gösteren Türkiye Maarif Vakfı eliyle iş birliğini daha da geliştirmeye hazır olduklarını bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Koronavirüs salgını sağlık alanında küresel dayanışmaya ne kadar ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha gösterdi. Sağlık alanında iş birliği anlaşması, tecrübe paylaşımımızı ve dayanışmamızı geliştirecek, kurumsallaştıracaktır. En kısa zamanda imzalanmasında fayda görüyorum. Türk özel sektörü, hastane inşası ve yönetiminden ilaç satışı ve üretimine kadar geniş bir yelpazede iş birliğine hazırdır. Üç ay gibi kısa bir sürede karşılıklı olarak gerçekleştirdiğimiz bu tarihî ziyaretlerin ülkelerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Özellikle şu anda heyet üyelerimiz arasında bulunan bakanlarımızın karşılıklı olarak ziyaretleri devam ettirmeleri, hele hele Türk Hava Yollarının artık uçuşları başlatmasıyla daha da kolaylaşacaktır. Şu anda İstanbul-Luanda arası 7,5 saat. Dolayısıyla bu, işin ne kadar kolaylaştığını da ortaya koyuyor. Sayın Cumhurbaşkanının şahsında tüm Angola makamlarına teşekkür ediyorum. Bu heyetler arası toplantımızın da ülkelerimiz arasında yeni bir sürecin başlamasına vesile olmasını diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Angola’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Angola’da için yorumlar kapalı 80782

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço’nun davetlisi olarak resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Angola’nın başkenti Luanda’ya ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Luanda Quatro de Fevereiro Uluslararası Havalimanı’nda Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio ve Türkiye Cumhuriyeti Luanda Büyükelçisi Alp Ay tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ziyaretinde, eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş eşlik ediyor.