GOLD FACES OF TURKEY III’ ödül törende, ‘’YILIN İYİLİK AKIMI ÖNCÜSÜ’’ ödülüne Emel Uslu ATİK ‘ layık görüldü . GOLD FACES OF TURKEY III’ ödül törende, ‘’YILIN İYİLİK AKIMI ÖNCÜSÜ’’ ödülüne Emel Uslu ATİK ‘ layık görüldü . için yorumlar kapalı 136

Türkiye’nin En İyilerinin Ödüllendirildiği ve 3. Kez düzenlenen GOLD FACES OF TURKEY III ödül töreninde 27 farklı kategoride (İş,Sanat,Sağlık ve Medya dünyasından isimlere ödül verilen gecede
Yılın “İYİLİK AKIMI ÖNCÜSÜ” ödülü ;
Girişimci ruhu ,bilge ve yardımsever kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına öncülük eden, başta –TÜSİAV –(Türk Sanayi ve İş adamları Vakfı Yöneyim kurulu üyesi ve aynı zamanda Sivil toplum Kuruluş Platform Başkanlığı ,TÜKD -Türk Üniversiteliler Kadınlar Derneği ve bir çok Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarda yer alan , iş ve cemiyet hayatının sevilen siması Emel Uslu ATİK ‘ e verildi.

Emel Uslu ATİK , “ GOLD FACES OF TURKEY III ödül töreninde ,yardım meleği ‘ni anlatan vizyonu ile yaptığı konuşmasında ;

” Bu anlamlı geceye, sevgili Annesi ile birlikte katıldığını, gecede ödülü almamdaki en etkin sebebin Annesi ve Babası olduğunu ,sevgi depomun bu denli yoğunlaşmasında ki en önemli sebebinin kendilerinin olduğunu söyleyerek sözlerinin devamında .. Kadına şiddete hayır Projesi kapsamında nice kapsamlı bir çok projelerin hayata geçirilmesi noktasında desteklerimizi esirgemedik .Ülkemizde Özge’lerin, Pınar’ların hayat’dan kopmalarına engel olamadık .Toplumdan özelikle ailelerden , Annelerden, Babalardan istediğinin , Sevgi dolu çocuklar yetiştirmesi olduğunu ifade ederek ;

“Sevgi, içerisinde asla şiddeti barındıramaz” sözleri ile etkili konuşması sonrasında
İyilik Akımı Öncüsü Ödülünü aldı.

Emel Uslu ATİK Kimdir ?
Anadolu’nun en köklü yerleşim merkezi Gaziantep’te doğan, temel eğitimini memleketinde tamamlayan, Dicle Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümü mezunu ,iş kadını olmasının yanı sıra iyi bir eş ,iyi bir anne olan Emel Uslu ATİK ..

Kadının toplum hayatındaki yerini bilen ve kadını korumanın aileyi korumak olduğunu düşünen , toplumun her kesimine, dokunmanın bir armağanı olarak, defalarca ödüle ve takdire layık görülmüş, her çabası ödüllerle taçlandırılmaya devam etmek de olan ,elini uzattığı çocukların “iyilik meleği Emel ablası”, destek olduğu kadınların ise “mucizesi” EMEL USLU ATİK

Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11227

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.