Tüsiav Başkanı Veli SARITOPRAK’ ın İş dünyasına mesajı Tüsiav Başkanı Veli SARITOPRAK’ ın İş dünyasına mesajı için yorumlar kapalı 311

TÜSİAV-Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanı Veli Sarıtoprak , Türk İş dünyasına verdiği demeçte ;

“Dünyada global bir kriz haline gelen COVID-19 salgını, tüm ekonomileri olumsuz etkiledi. Dünya artık daralıyor, büzülüyor ve küçülüyor. Dünya milletleri ellerindeki tüm imkanları vatandaşlarını yaşatmak ve virüsü yok etmek için kullanıyor.

Bu global kriz; gıda, ilaç ve lojistik sektörleri hariç birçok sektörde küçülmelere neden oldu. Birçok işyeri kapandı. On binlerce kişi işsiz kaldı. Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülke vatandaşlarının asgari ihtiyaçlarını sağlayabilmeleri için çeşitli ekonomik paketleri uygulamaya geçiriyorlar. Tüm dünya milletleri ortak düşmanları olan koronavirüsü bertaraf etmek için yoğun çaba harcamakta ve hemen hemen hepsi de koronavirüse karşı aşı geliştirmek için tüm imkanlarını kullanmaktalar. Bana göre tüm uluslar 3. Dünya Savaşı’nı kazanabilmek için küresel bir işbirliğine gitmeli ve imkanlarını, güçlerini ve kaynaklarını birlikte ortak akılla kullanmaları gerekmektedir.Sadece ülkemiz değil insanlık 2020’de virüsü kontrol altına almak zorundadır. Yoksa dünya bir kaosa doğru sürüklenecek ve virüsün uluslararası yayılımı süratle gerçekleşecektir.

Bu zor günlerde Türk iş dünyası olarak, karlılık ve yüksek kazanç hedeflerimizi bir kenara koymamız “önce ülkemiz ve devletimiz” parolasına sıkı sıkıya sarılmamız lazımdır. Hepimiz aynı gemide gidiyoruz. Gemi su alırsa hep beraber batarız. İş dünyasını, finans dünyasını, esnafı, sanatkarı tüm üreten kesimi bu zor günlerde fedakarlığa ve özveriye davet ediyorum. Gün birlik ve beraberlik ruhu içinde insanlığın ortak düşmanı korona virüse karşı mücadele günüdür. Ayakta kalma günüdür.” şeklinde konuştu.

Veli SARITOPRAK
Tüsiav Başkanı

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212239

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17798

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge