Emine Erdoğan, devlet koruması altındaki çocuklara iftar verdi Emine Erdoğan, devlet koruması altındaki çocuklara iftar verdi için yorumlar kapalı 718

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Yetimler Günü vesilesiyle, devlet koruması altındaki çocuklara iftar daveti verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Kış Bahçesi’nde gerçekleşen davette, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da hazır bulundu.

Emine Erdoğan, iftarın ardından, çocuklara ve gençlere hitaben yaptığı kısa konuşmada, devletin; güvenle sırtlarını dayayabilecekleri sağlam bir güç ve bir şefkat kucağı olduğunu söyledi.

Konuşmasında eğitimin önemine de değinen Emine Erdoğan, çocuklara ve gençlere, derslerini ciddiye alarak çok çalışmaları, en az bir yabancı dil öğrenmeleri tavsiyesinde bulundu.

“MERHAMETLİ BİR İNSAN OLMAK, ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI KRİTERİDİR”

Ayrıca iyi, merhametli bir insan olmanın da çok önemli bir başarı kriteri olduğunu vurgulayan Emine Erdoğan, konuklarına başkalarına benzemek yerine kendi karakterini çok iyi inşa eden, kendisiyle barışık, özgüvenli bireyler olmalarını öğütledi.

Çocukların Ramazan ayını da kutlayan Emine Erdoğan, milletin evi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin onlara her zaman açık olduğunu ve buraya her şekilde ulaşabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı personelinin çocuklarıyla birlikte katıldığı ve samimi bir kaynaşma ortamının oluştuğu iftar davetinde, çocuklara yönelik özel bir menü hazırlandı; ayrıca çocuklar için pamuk şekeri, patlamış mısır tezgâhları kuruldu, balonlar dağıtıldı ve Hacivat Karagöz gösterisi yapıldı.

2014 yılından bu yana Ramazan ayının 15. günü, Dünya Yetimler Günü olarak kutlanıyor. İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından ilan edilen gün kapsamında, 57 üye İslam ülkesinde yetim çocuklarla ilgili farkındalık çalışmaları yapılıyor.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti için yorumlar kapalı 87797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı 30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı için yorumlar kapalı 84797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı, daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zaferin 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihî günde zatıâlinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz.

Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla, cumhurla, cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun.”