GEÇMİŞİMİZLE GURUR DUYACAK AMA DAHA ÇOK ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ GEÇMİŞİMİZLE GURUR DUYACAK AMA DAHA ÇOK ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ için yorumlar kapalı 6058

30 Ağustos Zafer Bayramı…

Bundan tam 96 yıl önce vatan aşkıyla cepheden cepheye koşan kahraman ordumuzun ve tüm işgal çabalarına kendini siper eden, vatan toprağı için canını ve kanını feda eden aziz milletimizin kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın, adını tarihe altın harflerle yazdıran şanlı zaferinin yıldönümü.

Şahsım ve ORSİAD Yönetim Kurulum adına aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı candan kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Büyük Taaruz’un sonrasında 30 Ağustos’ta kazanılan eşsiz savaş, istikbal ve istiklal mücadelemizi zaferle nihayetlendirmiştir.

Bu eşsiz zaferle aziz vatanımız düşmanlardan temizlenmiş, işgalden kurtulan vatan toprağında Cumhuriyet inşa edilmiştir.

Asırlar boyunca bağımsızlık mücadelesinden vazgeçmeyen Büyük Türk Milleti, milli ve manevi değerlerini korumak adına her türlü tehlikeyi göze almaktan vazgeçmemiş, topraklarına ve bayrağına göz dikenlere asla kat’a fırsat vermemiştir.

Bu bakımdan bugün 30 Ağustos’u sadece bir bayram olarak değil, Atalarımızın Kurtuluş Savaşı’nın o yokluk içindeki, o zor şartlar altındaki mücadelesini hatırlamak ve anlamak açısından değerlendirmek gerekir.

İş dünyası olarak biz de hem geçmişimizi unutmadan, bize bu toprakları yurt yapanları anmaya, anlamaya, emanetlerini namusumuz, şerefimiz, onurumuz bilmeye devam edecek, hem de ülkemizin muassır medeniyetlere seviyesine ulaşması için daha çok çalışmaya, daha fazla üretmeye, durmadan ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu topraklar kolay kazanılmadı, bu Cumhuriyet kolay kurulmadı; koruyup kollamak birinci vazifemiz, en kutsal görevlerimizden biri.

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, tarihimiz boyunca bu vatan için toprağa düşmüş bütün yiğitleri minnet ve rahmetle anıyoruz.

Saygılarımla,

 Nedret YENER

ORSİAD Başkanı

Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11227

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.