KADIN GİRİŞİMCİLER KIZLARIN EĞİTİMİNE KATKI İÇİN ANKARA’DA BULUŞTU KADIN GİRİŞİMCİLER KIZLARIN EĞİTİMİNE KATKI İÇİN ANKARA’DA BULUŞTU için yorumlar kapalı 8175

Sektöründe güçlü kadın girişimcilerin yer aldığı ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği, kadın girişimcileri desteklemek ve üniversiteli kız öğrenci burs fonuna kaynak yaratılması amacıyla“2. ANGİKAD Girişimciler Buluşması”nı gerçekleştirdi. Türkiye’nin farklı illerinden Ankara’ya gelen önemli sektörlerin ve değerli markaların yer aldığı 2. ANGİKAD Girişimciler Buluşması’nda katılımcılar, iş birlikteliklerini geliştirirken aynı zamanda kadın girişimciliğinin önemine de vurgu yapıldı. Kadın girişimcilerin hem hizmet hem de ürünlerinin sergi ve satışının yapıldığı organizasyonbir dizi etkinliğe de ev sahipliği yaptı.

Bu kapsamda “Mutluluğun Hikayesi” başlıklı bir sunum yapan Profesyonel Koç Nazlı Kılan Ermut,mutluluğun bir duygu olduğunu, ama mutsuzluğun bir duygu olmadığını belirtti. Mutsuzluğun, üzüntü, kaygı, endişe, öfke veya kızgınlığın sonucunda ortaya çıktığını anlatan Ermut, “elimde değil” söyleminin doğru olmadığını kaydetti. Kontrolün insanın elinde olduğunu bilmesi gerektiğini dile getiren Ermut, mutluluk yolunda anlam, umut, tutku, çaba, gerçekçi iyimserlik, şükür ve teşekkür, sosyal ilişkiler, yardımlaşma, an farkındalığı gibi kavramların öneminden bahsetti.

İkinci paneli gerçekleştiren İmaj ve İletişim Danışmanı Suna Kabadayı ise “Kişisel İmaj” konusu hakkında bilgi verdi. Kişinin öncelikle sevdiği renkleri ve kalıpları keşfetmesi gerektiğini belirten Kabadayı, “Sen kim olmak istiyorsun veya sen nasıl hissetmek istiyorsun” sorulara verilen cevabın önemli olduğunu kaydetti. Kişinin öncelikle vücudunu tanıması gerektiğini söyleyen Kabadayı, kişinin vücudunu severek tanıması gerekliliğine de dikkat çekti.

2. ANGİKAD Girişimciler Buluşması aynı zamanda önemli bir iş birlikteliğine ev sahipliği yaptı. ANGİKADve UNİCEFBirleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu Türkiye Milli Komitesi, özellikle kız çocukların eğitim özgürlüğünden mahrum edilmemesi için farkındalık yaratacak projelerde çocuk haklarının azami şekilde uygulanması yönünde düzenlenecek faaliyetleri birlikte yürütmek adına bir protokol imzaladı. ANGİKAD Başkanı Aysu Yavuz, bu iş birlikteliğinin kendileri için çok özel olduğunu belirterek, ANGİKAD olarak üzerlerine düşen göreve hazır olduklarını söyledi.

Ankara Sheraton Otelin mekan sponsoru olduğu etkinliğe, yoğun katılım sağlandı.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212241

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17799

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge