PUSULA GRUP MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ; PUSULA GRUP MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ; için yorumlar kapalı 4964

PUSULA GRUP 2005 yılında Ankara da kurulmuş olup; Kurucusu Kemal KOCAER Ankara doğumlu . Firmamız enerji sektöründe hem Akaryakıt hem LPG branşlarında yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi birikimi ile yüksek teknoloji ve imalat konusunda uzmanlaşmış bir ekiple birleştirerek, yurtiçi ve yurt dışında Akaryakıt ve LPG-otogaz Depolama Tesisleri başta olmak üzere ,Akaryakıt istasyonları gibi tesisleri gibi birçok tesise danışmanlık, proje, imalat ve montaj hizmetleri vermektedir.

Ankara İli başta olmak üzere şu anda tüm Türkiye’ye hizmet veren firmamız günümüzde ki başarılardan dolayı Sektörde daha iyi yerlerde yer almanın haklı gururunu yaşamaktadır.

PUSULA GRUP diğer önemli bir özelliği’de, firmaların ihtiyacı olan ancak bulamadıkları yaptıramadıkları ürünleri dizayn ederek geliştirerek firmalara destek vermesidir.

Projelerimizin bazıları hakkında bilgi vermek istersek ;

Akaryakıt İstasyon Projesi:

• Anahtar teslimi akaryakıt istasyonu projesi
• Akaryakıt altyapı tesisat işlerinin yapılması,
• Dolum, nefeslik & havalandırma ve ürün hatlarının yapım ve yenilenmesi kaçak testleri
• Akaryakıt tank temizliği, gas free işlemi, sökümü ve EN 17020 Türkak A sertifikalı akustik vakum sızdırmazlık tank testi yapılması
• Akaryakıt pompa ve dispenserlerin tedariki
• Sızdırmaz akaryakıt menhol kapağı uygulaması, Menhol ıslahı, genel yer altı drenaj sistemi kurulumu
• EN 858’e uygun yağ yakıt ayırıcılarını montajı
• Çift cidar arası kaçak detektörü uygulaması
• EPDK’ya uygun akaryakıt tank otomasyonu, akaryakıt pompa otomasyonunun kurulması
• Tanker Topraklama sistemleri montajı ve ölçümleri
• Akaryakıt tank topraklaması
• Akaryakıt tank katodik koruması
• Akaryakıt pompası, dispenseri topraklaması
• Akaryakıt tankları dispenser, elektrik panoları ve paratoner sistemi topraklama değerleri tespiti
• TSE 12820 ve TSE 11939 standartlarına göre inşaatların yapılması

Otogaz İstasyon Projeleri:

otogaz istasyon kurulumuna uygun arsa planlaması, Sonrasında ruhsat alınarak, arsanın alt yapısının oluşturulması, bayilik sözleşmesinin yapılması ve çalışacak elemanların iyi bir şekilde eğitim almaları, Eğitim sonrası sertifika almaya hak kazanımları, LPG Hizmetlerinde Sorumlu Müdür tedarik etmek, Tehlikeli Maddeler Sözleşmesi konusunda uzman deneyimli Kadrolarımız ile imzaya hazır hale getirmek .LPG TESİS kurulumun da TANK-TESİSAT-POMPA-YANGIN DOLAPLARI -ELEKTRİK PANOLARI nın kurulumunu yaparak .TSE standartalarına hazır hale getirmektir.

Kemal Bey : Siz değerli müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek arzusundayız. Sizleri de bizimle beraber gelişerek büyümeye davet ediyoruz. Dedi.

Levent KANDEMİR

PUSULA GRUP MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ 

İLETİŞİM : 0537 399 09 02

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk’ta için yorumlar kapalı 87007

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetine icabetle gittiği başkent Tiran’da resmî törenle karşılandı.

Tiran Uluslararası Havalimanı’nda düzenlenen törende, iki ülkenin millî marşları çalındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören kıtasını selamlamalarının ardından, iki ülke heyetleri takdim edildi.

RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. RECEP PEKER TANITKAN’ ın OBJEKTİFİNDEN 50’nci YIL FOTOĞRAF SERGİSİ. için yorumlar kapalı 1491

Dünya ve Avrupa yarışmaları ödüllü ünlü fotoğraf sanatçımız RECEP PEKER TANITKAN 50’inci yıl anısına Ankara Kalesi EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nde eserlerini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden olan EMİN ANTİK Sanat Merkezi’nin Kurucusu İBRAHİM TERZİOĞLU, serginin açılış konuşmasına ünlü Rus Yazar Lev TOLSTOY’un sanat hakkındaki bir deyişiyle başladı.

TOLSTOY’un “Sanat düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir.” deyişini hatırlatan TERZİOĞLU, Türk halkının bağrından çıkan Recep Peker TANITKAN’ın eserlerine EMİN ANTİK Sanat Merkezi olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

EMİN ANTİK SANAT GALERİSİNİN bulunduğu binayı 10 yıl önce satın aldıklarında bir harabe olduğunu hatırlatan İBRAHİM TERZİOĞLU, bugün dünyaca tanınan bir sanat merkezine dönüşmesinde büyük bir gayret ve pay sahibi olan oğlu ve EMİN ANTİK SANAT GALERİSİ’nin sahibi Emin CAN TERZİOĞLU’na da teşekkür etti.

İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasından sonra kürsüye ünlü ressamlarımızdan Hasan GEMİCİ ve eşi Şükran GEMİCİ geldi. Hasan GEMİCİ, Sanatın bir kurtuluş ve özgürlük alanı olduğunu vurgulayarak sanatın diğer alanlardan farklılığına dikkat çekti.

GEMİCİ, Sanatın sorgulayıcı gözle bakan enteresan bir alan olduğunu da sözlerine ekledi. GEMİCİ’den sonra söz alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve TABİAT VARLIKLARI Daire Başkanı BEKİR ÖDEMİŞ de Sergiye katkıda bulunanlara teşekkür ettiği konuşmasında sanatla ilgili projelerin çalışmalarında çok önemli bir yer tuttuğunu söyledi.

Gazeteciler Cemiyeti BAŞKANI Nazmi BİLGİN de Recep Peker TANITKAN’ın çıkardıkları SANATIM dergisiyle sanata büyük bir katkı verdiğini belirtti.

Bilgin, Sanatçının SANATIM dergisiyle SANATÇILARI ve Kaleyi tanıtarak büyük bir hizmet verdiği değerlendirmesinde de bulundu. Sözlerin anlatamadığını fotoğrafın anlattığına işaret eden Nazmi BİLGİN, bu alanda fotoğraf sanatçılığının gelinecek son nokta olduğunu da söyledi.

Eski Ankara Milletvekili ve Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de konuşmasında fotoğrafın anı yakalamak olduğunu ifade ederek fotoğraf sanatçılığının çok önemli bir meslek olduğunu belirtti.

YAHNİCİ, değerli fotoğraf sanatçısı Recep Peker TANITKAN’a Ankara Kalesi tanıtımındaki çalışmalarından dolayı da teşekkür etti.

YAHNİCİ, TANITKAN’ın. SANATIM dergisiyle birlikte yayınladıkları ANKARA KALESİ ekinin bunun önemli bir göstergesi olduğunu da bildirdi.

EMİN ANTİK SANAT DANIŞMA KURULU BAŞKANI Sanat Felsefecisi ve eleştirmeni Ümit Yaşar GÖZÜM de serginin fotoğrafın sanata dönüştüğü bir sergi olduğunu dile getirdi.

Sanatseverler, EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki RECEP PEKER TANITKAN’ın OBJEKTİFİNDEN 50’inci YIL TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ’ni 2 Şubat tarihine kadar ziyaret edebilirler.