“Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir” “Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir” için yorumlar kapalı 93870

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethiye mitinginin ardından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Bodrum’da, kendisini bekleyen vatandaşlara hitabında, “Bodrum’a eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır. Belediyecilik gönül işi, aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fethiye mitinginin ardından, AK Parti Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi’ne sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi ve kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Sizlere bugün bir sürpriz yapmış olduk. Zira programımız Muğla merkez, ardından Fethiye idi. Muğla’da, Tahir Bey’e dedim ki ‘Bir Marmaris’e belki de size’… Ama sonradan düşündüm hem Marmaris hem burası zor olacak. Hiç olmazsa Bodrum’u bu vesileyle çıkaralım dedik. Buraya geldik” diye konuştu.

“BODRUM’A ESER, HİZMET, GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAKIŞIR”

Bodrum’un çok çile çektiğini, sıkıntılar yaşadığını, afetlerden afetlere geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl Bodrum, maalesef bir garip oldu. Yaz nüfusu iki buçuk milyonu bulan bir Bodrum’a bu, hizmet değildi. Bunu tersine artık çevirmemiz gerekiyor. Bunu tersine çevirmek için, Bodrum’a eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır. Belediyecilik gönül, aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir” ifadesini kullandı.

İstanbul gibi bir şehrin belediye başkanlığını yapmış biri olarak konuştuğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İstanbul ile Bodrum’un ilişkileri, irtibatı ne hâldedir, bunu sizler de gayet iyi biliyorsunuz. İstiyorum ki artık Bodrum’u bu çileden kurtaralım. Bunun için de ismi gibi temiz, sağlam, güçlü bir adayı bizler size takdim ediyoruz. İşte Tahir… Bodrum’a artık hakikaten bir doktor gerekiyordu ki buraya gerekli müdahale yapılmış olsun. İkinci bir doktoru Muğla’ya, Mehmet Nil Hıdır Bey’i… Onu da Muğla’nın geneline… Tabii ki üçüncü bir doktor da Cumhurbaşkanı olarak biz de Muğla’ya ve Bodrum’a bugüne kadar yapılmayan hizmeti getirelim istiyoruz. Bu birlikteliği sağlamamız lazım. Cumhurbaşkanıyla, Muğla Büyükşehirle, Bodrum ilçe belediyesiyle inşallah 31 Mart’ta gönül belediyeciliğine hazır mıyız? Milli iradenin Bodrum’da hâkimiyetine hazır mıyız? Hep birlikte artık bu olumsuz gidişi tersine çevirmeye hazır mıyız? Öyleyse gelin el ele verelim. Bir Cumhur İttifakı sağlamış bulunuyoruz. Cumhur İttifakı ta 15 Temmuz ardından başladı, yeni sisteme geçişle birlikte taçlandı.”

AK Parti ve MHP’nin, Cumhur İttifakı’nı kurduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhur İttifakı’yla, zillet ittifakını, illet ittifakını yerle yeksan edelim istiyoruz” açıklamasında bulundu.

“VATANDAŞIMIZA EKONOMİK SUİKAST YAPMAK İSTEDİLER”

Bu konuda el ele ve gönül gönüle verildiği takdirde olumsuz gidişin tersine çevrileceğine inandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bodrum’da hizmet denilince akla kim gelir? Bütün yollarınız, havalimanınıza varıncaya kadar bunlar AK Parti iktidarıyla buraya gelmedi mi? Havalimanınızı, bölünmüş yollarınızı AK Parti yapmadı mı?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2050 yılına kadar içme suyu sorununu giderdiklerini belirterek, Bodrum’un içme suyu sorununu da Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile çözdüklerini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Baktık ki bunların böyle bir derdi yok. Biz devreye girdik, bu işi hallettik. Belediye kim? Şu anda bunlar. Bu CHP’den bir şey olmaz. CHP demek çöp, çukur, çamur, yokluk, yasaklar, yoksulluk demektir” dedi.

Geçmişteki yağ ve benzin kuyruklarını da hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “‘Şimdi gene kuyruklar var’ diyorlar. Bay Kemal, bizim kuyruklar yokluk kuyruğu değil, bizimki varlık kuyruğu. Çünkü vatandaşımıza ekonomik suikast yapmak istediler. Siz mi yapmak istiyorsunuz, biz de hemen tanzim satışlarını kurduk. Bizimle anlaşan belediyelere dağıtımını başlattık. Fiyatlar bir anda yarı yarıya indi” diye konuştu.

Alandaki kalabalığın, Bodrum’a da tanzim satış noktalarının kurulmasını istemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nasıl yapalım? Şimdi burada CHP belediyesi var. Onlar, bizimle böyle bir yardımlaşmaya, dayanışmaya girmiyor ki. İzmir önce ‘evet’ dedi sonra vazgeçti” ifadesini kullandı.

Vaktin daraldığına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç zaman kaybetmeyelim. Spor tesislerinden tutunuz, bütün millet bahçelerine, millet kıraathanelerine varıncaya kadar, Bodrum’da farklı bir geleceği yatırımlarla beraber gerçekleştirecek bir yerel yönetim vadediyoruz” dedi.

“BODRUM’DA MARİNA SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

AK Parti göreve geldiğinde ihracatın 36,5 milyar dolar olduğunu şimdi ise 170 milyar dolara yükseldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bodrum’a havalimanı yapılmasının ardından turist sayısının ciddi manada arttığına da dikkati çekti.

Bodrum Havalimanı’nın yapılmasından sonra bir sıçrama yaşandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık marinalar bile yetmiyor. Bunlarda yarışın içindeyiz. Bu marinaları da belediyemizle iş birliği hâlinde artıracağız. Buraların hepsi zaten koy hâlinde. Her yerde proje çalışmalarını yapıp, marinaları da yapmak suretiyle Yunanistan’a gidecek bütün yatları buraya çekebilecek durumdayız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” vurgusu yaparak, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi. Muğla’da AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır’ı, Bodrum’da ise Tahir Ateş’i vatandaşlara emanet ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart akşamı müjdeyi bekleyeceğiz. Özel olarak da burayı takip edeceğiz” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ne girerek, partililerle sohbet etti. AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Bodrumspor forması da hediye edildi.

Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11227

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.