Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı için yorumlar kapalı 89148

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri için oylarını Üsküdar Kısıklı’daki Saffet Çebi Ortaokulu’nda kullandı.

Oyunu kullanmak Saffet Çebi Ortaokulu’na, eşi Emine Erdoğan ile gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte oyunu kullanmak üzere “3300” numaralı sandığın bulunduğu sınıfa geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandık görevlileriyle tek tek tokalaştıktan sonra oyunu kullandı.

Oy verme işleminin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde kayıtlarda 56 milyon seçmenin bulunduğu bir seçim yaşandığına işaret etti.

“MALATYA’DAKİ OLAY ÜZÜCÜ”

Malatya Pütürge’de sandık başında yaşanan olayın ve iki vatandaşın ölümünün kendilerini üzdüğünü, böyle bir durumunun olmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, olayla ilgili Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından bütün araştırma ve soruşturmaların yapıldığını aktardı.

Olayda vefat eden iki vatandaş için Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu durumun partiler arası bir sorgulamaya ve yargılamaya götürülmesini doğru bulmadığını söyledi ve “Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor” dedi.

Söz konusu olayın dışında seçimlerin bittiği ana kadar herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması temennisinde bulunan ve aldığı bilgiler doğrultusunda seçim işlemlerinin iyi gittiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Başta tabii 30 büyük şehrimiz olmak üzere seçimlerden başarılı bir şekilde çıkıp bu demokrasinin adeta temel taşı olan yerel seçimlerin inanıyorum ki merkezi sisteme de 1 Nisan’dan itibaren çok daha büyük güç katacaktır. Ben tekrar tüm milletimize, tüm seçmenlerimize hayırlı olsun diyorum ve temennim odur ki yüksek bir katılımla akşam sandıkları kapamış olalım.”

Seçim sonuçlarını nerede takip edeceği yönündeki soruya cevaben, belli bir yere kadar İstanbul’da takip ederek bir basın toplantısı yapacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Ankara’ya hareket edeceğini sözlerine ekledi.

Evinin bulunduğu mahallede iki muhtar adayının olduğu hatırlatılarak, adayların kendisinden oy isteyip istemediği, muhtar seçimi için oy kullanıp kullanmadığı sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şahsıma gelip istemediler, değerlendirmemizi yaptık, muhtarlarla ilgili oyumuzu da kullandık” cevabını verdi.

Açıklamasının ardından dışarıya çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, okul bahçesinde kendisini bekleyen ve sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar ile bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu -İstanbul 

TÜRKİYE,ADANA, ADIYAMAN, AFYON, AĞRI, AMASYA, ANKARA, ANTALYA, ARTVİN, AYDIN, BALIKESİR, BİLECİK, BİNGÖL, BİTLİS, BOLU, BURDUR, BURSA, ÇANAKKALE, ÇANKIRI, ÇORUM, DENİZLİ, DİYARBAKIR, EDİRNE, ELAZIĞ, ERZİNCAN, ERZURUM, ESKİŞEHİR, GAZİANTEP, GİRESUN, GÜMÜŞHANE, HAKKARİ, HATAY, ISPARTA, MERSİN, İSTANBUL, İZMİR, KARS, KASTAMONU, KAYSERİ, KIRKLARELİ, KIRŞEHİR, KOCAELİ, KONYA, KÜTAHYA, MALATYA, MANİSA, KAHRAMANMARAŞ, MARDİN, MUĞLA, MUŞ, NEVŞEHİR, NİĞDE, ORDU, RİZE, SAKARYA, SAMSUN, SİİRT, SİNOP, SİVAS, TEKİRDAĞ, TOKAT, TRABZON, TUNCELİ, ŞANLIURFA, UŞAK, VAN, YOZGAT, ZONGULDAK, AKSARAY, BAYBURT, KARAMAN, KIRIKKALE, BATMAN, ŞIRNAK, BARTIN, ARDAHAN, IĞDIR, YALOVA, KARABÜK, KİLİS, OSMANİYE, DÜZCE,PATRONLAR GAZETESİ,GENÇ PATRONLAR DÜNYASI ,TÜRK İŞ DÜNYASI ,
Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11228

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.