TÜSİAV – Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı 25 Yaşında TÜSİAV – Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı 25 Yaşında için yorumlar kapalı 8166

TÜRK Sanayici ve İş adamları Vakfı (TÜSİAV), 25. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

TÜSİAV Başkanı Sayın Veli SARITOPRAK :

25.yılında TÜSİAV ‘ı anlatırken ,bu Vakfın kurulmasında , rahmetli Süleyman Demirel’i ve rahmetli Ekrem Ceyhun’u anarak sözlerime başlıyorum.1995 yılının Nisan ayında, arkadaşlarımı toplayıp Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı’nı kurdum. Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri ile rahmetli Süleyman Demirel’i ziyaret ettim. Dedim ki “Sizin tavsiyenize ve önerinize uyduk. Türk Sanayici ve İş adamları Vakfı kurduk,

” Rahmetli Demirel tarihe not düşecek güzel şeyler söyledi: “Bak oğlum bundan sonra bu Vakıf AR-GE ile uğraşsın, bu Vakıf Teknopark’lar, Teknokentler’le uğraşsın, bu Vakıf patent işiyle uğraşsın, bu Vakıf Üniversite- sanayi işbirliği için uğraşsın, vizyonunuz geniş olsun, hedefiniz büyük olsun, yüksek olsun. Bu arada acizane tavsiyem sakın politika ile uğraşma. Politikacı girsin Vakfa ama politika sakın girmesin oğlum.” dediği halen dimağlarımızda duruyor.

Rahmetli Özalın da desteğini unutamam.O da hep yanımızda oldu.Beni ve arkadaşlarımı bütün yurtdışı gezilerine hep davet etti.Bütün etkinliklerimize imkanları ölçüsünde katıldı.Bize hep tavsiye ve önerilerde bulundu.

TÜSİAV Başkanı Sayın Veli SARITOPRAK .Ülkemizin sanayi,bilişim,endüstri alanlarında kalkınması adına, 25. yıl boyunca, bizlere bu imkanları sunan tüm Başkanlarımızı ‘sivil toplum dostu ödülü, ‘üstün hizmet ödülü’, ‘vefa ödülleri’ ile ‘başarı ödülleri’ ile onurlandırdık. Kendilerine huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum. TÜSİAV ın 25. yaşında da , benim yanımda oldunuz, beni çok mutlu ettiniz. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Enerji petrol medya Grubu olarak .Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Başkanımız Sayın Veli SARITOPRAK başta olmak üzere , tüm TÜSİAV Yönetim Kurulu ve üyelerine nice başarı dolu yıllar temenni ederiz.

Saygılarımızla.

Previous ArticleNext Article

Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. Ankara Kalesi’nin Güzide Sanat Merkezi EMİN ANTİK’ten HEYKEL VE RESİM SERGİSİ. için yorumlar kapalı 11227

Dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden EMİN ANTİK tarihi mekanındaki yeni sanat sezonunu HEYKEL VE RESİM SERGİSİYLE açtı.

Serginin açılışına FİNLANDİYA Büyükelçisi Ekselansları Ari MAKİ de katıldı. Erzurum Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ de EMİN ANTİK sanat merkezinin sezon açılışını çiçek ve mesaj göndererek kutladı.

Emin ANTİK sanat Merkezi sezon açılışında Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

EMİN ANTİK Sanat Merkezi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT’la birlikte Resim Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ’nin nadide eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.

Ressam Öğretim Üyesi Profesör Dr. Mehmet Emin KAYSERİLİ eserlerinde Anadolu coğrafyasının suyunun toprağının organik olarak nüfuz eden karakterine odaklanıyor. Heykelde ise karı koca sanatçılar Pr. Dr. Serap BULAT ve Mustafa BULAT eserlerinde doğal formlardan yola çıkarak soğuk ve sıcak malzemeleri bir arada işleyerek organik ve inorganik formları içerisinde kullanmaya odaklanıyor.

Serginin açılışı EMİN ANTİK Sanat Merkezini Kurucusu İbrahim TERZİOĞLU’nun konuşmasıyla başladı. İbrahim TERZİOĞLU, konuşmasında Sanatın, Türk kültüründeki aldığı mümtaz yere vurgu yaparak bugüne kadar alınan mesafenin önemini anlattı. Atatürk’ün “Yüksek Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte gerçek budur.” sözüne atıfta bulunan TERZİOĞLU, sanatında bu çerçeve içinde değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Eski Ankara Milletvekili, Kale Derneği Başkanı Şevket Bülent YAHNİCİ de Kadim Ankara’nın tarihi müze ve doğal güzelliklerini anlattığı konuşmasında 11 Temmuz’da düzenledikleri “ KALE’de SANAT GÜNÜ’ etkinliğinden sonra 22 Ekim ve 24 Ekim tarihleri arasında Ankara Kalesi’nde SANAT GÜNLERİ düzenleyeceklerini bildirdi.

İbrahim ÇEÇEN Vakfı Genel Müdiresi Meral DİNÇER de konuşmasında sergiyi düzenledikleri için İbrahim TERZİOĞLU ve sanatçılara teşekkür ederek “Sanatsız olmayalım, sanatı yaşatalım, elbirliğiyle sanatı hep birlikte filizlendirelim” dedi.

Ressam, Öğretim üyesi Mehmet Emin KAYSERİLİ de şunları söyledi; Yaşadığımız dünyada yer alan kültürler bilinçaltına yerleşiyor. Bu çerçevede Anadolu’yu yeniden yorumlamak, yeniden okumak kolaçan etmek renk ve çizgide yeniden şekillendirmek gerekiyor.

Karı koca heykeltıraşlar Serap BULAT ve Mustafa BULAT ise konuşmalarında eserlerinde yer verdikleri insan figür ve konularınındaki detaylardan bahsettiler.

Serginin açılışında son konuşmacı EMİN ANTİK Sanat Danışma Kurulu Başkanı Ümit Yaşar GÖZÜM de sanatseverlerin kültürel etkinlik ve müzeleri ziyaret etmelerinin önemine değinerek “kültürel olarak ayakta kaldığımız sürece var olduğumuzu“ ifade etti.

Sanatçıların Heykel ve RESİM dalında eserlerinin yer aldığı EMİN ANTİK SANAT MERKEZİ’ndeki sergiyi sanatseverler 3 Kasım tarihine kadar ziyaret edebilecekler.