Meksika Kültürü ve Esintileri Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlere kapılarını açtı. Meksika Kültürü ve Esintileri Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlere kapılarını açtı. için yorumlar kapalı 12659

Meksika’nın Ankara büyükelçisi Jose Luis MARTINEZ y HERNANDEZ serginin açılışında yaptığı konuşmada ÖLÜLER GÜNÜ’nün Meksika kültüründeki yeri ve anlamını vurguladı.

Büyükelçinin konuşmasından sonra sergide yer alan eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çankaya Belediyesi Doğan TAŞDELEN Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki sergiyle sanatseverler Meksika kültürü ve Müziğini yakından tanıma fırsatını buldular.

Fotoğraf Sergisi, Meksikalıların ölümle ilgili bakış açılarını ortaya koyuyor. Meksika’nın kültürel mirasının en değerli özelliklerinden biri olan UNESCO tarafından “İNSANLIĞIN SOMUT OLMAYAN KÜLTÜREL MİRASI” olarak tanınan “ÖLÜLER GÜNÜ” kutlamalarının yer aldığı sergi birbirinde değişik anlam ve mekanları yansıtıyor. Sergi, Meksikalıların, ölümle ve ölüleriyle olan ilişkilerini temsil eden bu farklı dünyayı sanatseverlerle bir araya getiriyor.

Meksika kültürünü Ankara’ya taşıyan Ölüler Günü Sergisi’ni sanatseverler Çankaya Belediyesi Doğan TAŞDELEN Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 29 KASIM’a kadar ziyaret edebilirler.

“DAY OF THE DEATH in MEXICO” exhibition met with art lovers at Ankara Çankaya Municipality Doğan TAŞDELEN CONTEMPORARY ARTS CENTER. In his speech at the opening of the exhibition, Jose Luis MARTINEZ y HERNANDEZ, Mexican Ambassador to Ankara, emphasized the place and meaning of the DEATH DAY in Mexican culture. After the Ambassador’s speech, the works in the exhibition were presented to the art lovers. Art lovers had the opportunity to get to know Mexican culture and music closely with the exhibition at Çankaya Municipality Doğan TAŞDELEN Contemporary Arts Center. The Photo Exhibition reveals Mexicans’ perspectives on death. The exhibition, which is one of the most valuable features of Mexico’s cultural heritage, reflects different meanings and places in each other, which includes the celebrations of “DAY OF THE DEATH”, which is recognized as “THE INTANGIBLE CULTURAL HERITAGE OF HUMANITY” by UNESCO. The exhibition brings together with art lovers this diverse world that represents Mexicans’ relationships with death and the dead. Art lovers can visit the Day of the Death Exhibition, which brings the Mexican culture to Ankara, until 29 NOVEMBER at Çankaya Municipality Doğan TAŞDELEN Contemporary Arts Center.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212241

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17799

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge