Dev Yatırımlar | Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Marmara Bölgesi’nin Ulaşımını Rahatlatacak Dev Yatırımlar | Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Marmara Bölgesi’nin Ulaşımını Rahatlatacak için yorumlar kapalı 45695

Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi İzmit-Akyazı Hattı şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Bakan Karaismailoğlu duyurdu: Kuzey Marmara Otoyolu Projesi en büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Dünyanın en kaliteli, en uzun 4 şeritli otoyol tünellerini hizmete sunuyoruz. Marmara Otoyolu Projesi, Sakarya’dan başlayan, İstanbul’un kuzeyinden, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Kocaeli’ye kadar Marmara Denizi’ne takılan altın bir kolye olacak” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi İzmit-Akyazı Hattı şantiyesinde incelemelerde bulundu.

“En büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak”

Kuzey Marmara Otoyolu’nun yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu’nun sadece bir otoyol değil; karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımında da bir kesişim noktası olduğuna vurgu yaptı. Karaismailoğlu, “398 km’lik Kuzey Marmara Otoyolumuz, en büyük sanayi bölgelerini barındıran Marmara Bölgesi’nin ulaşımını rahatlatacak, yüksek standartlı, güvenli, kaliteli ve kesintisiz bir ulaşım sağlayacaktır” diye konuştu.

“TEM İzmit-1-TEM-Akyazı kavşakları arasını, bu yıl sonunda hizmete açacağız”

Kuzey Marmara Otoyolu yapım çalışmalarına 2013 yılında başlanıldığını anımsatan Bakan Karaismailoğlu, “Bugüne kadar 321 kilometresini tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk. Kurtköy-Akyazı Projesi’nin yaklaşık 73 kilometre uzunluğundaki 6. Kesiminin 68 kilometre uzunluğundaki son bölümü olan TEM İzmit-1 Kavşağı ile proje sonu TEM-Akyazı kavşakları arasını, bu yılın sonunda hizmete açacağız” bilgisini aktardı.

“İstanbul’dan, Kocaeli ve Sakarya illerine yapılacak ulaşım çok daha kolaylaşacak”

Bakan Karaismailoğlu, 6. Kesimin hizmete açılmasıyla birlikte, halen yüksek trafik hacmine maruz kalan TEM Otoyolu ve D-100 karayoluna alternatif olarak, hızlı, güvenli ve konforlu yeni bir ulaşım koridoru açılacağını belirterek; şunları söyledi: “Dünyanın en kaliteli, en uzun 4 şeritli otoyol tünellerini hizmete sunuyoruz. İstanbul’dan yoğun sanayi ve endüstri bölgesi olan Kocaeli ve Sakarya illerine yapılacak ulaşım çok daha kolaylaşacak. Marmara Otoyolu Projesi, Sakarya’dan başlayan, İstanbul’un kuzeyinden, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Kocaeli’ye kadar Marmara Denizi’ne takılan altın bir kolye olacak.”

İzmit Tünel İşletme Merkezi’nde incelemelerde bulundu

İzmit-Akyazı Hattı şantiyesi incelemelerinin ardından İzmit Tünel İşletme Merkezi’ni de ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Toplam Uzunluğu 9,5 km olan 4 şeritli 5 tünelin, bakım kontrol ve izlemesinin İzmit Tünel İşletme Merkezinden yapıldığını anımsatan Karaismailoğlu, tünel ve tünel bölgesindeki yolların bakım onarımı ve trafik güvenliğini sağlamak ve olası kazalara anında müdahale edebilmek amacıyla 7×24 hizmet veren acil müdahale ekiplerinin, yol bakım onarım ekiplerinin, trafik ekiplerinin, itfaiye birimlerinin bulunduğunu söyledi.

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü için yorumlar kapalı 212241

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Hükûmetler Zirvesi’ne katılmak üzere bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır? için yorumlar kapalı 17799

Yalan söylemekte, Kumpas kurmakta, Dikizlemekte, Devlet imkanlarını örgüt için kullanmakta, Kamu ve insanların malına konmakta, Hatta adam öldürmekte uzmandır bunlar! merhamet ve vicdanları yoktur Makam mevki ve para için her şeyi yaparlar

Hak yediler Soru çaldılar, insanlara kumpas kurdular, özellerini teşhir ettiler, o görüntülerle tüm istediklerini aldılar.

Bunlar ne kadar insanlık suçu varsa işledi hala işlemeye devam ediyorlar

40 yıl boyunca sinsi sinsi örgütlendiler.

Suçsuz insanları kumpas kurup hapse attırdılar merhametsizler

Türkiye’nin ve şirketlerin sırlarını sattılar Casusluk yaptılar.

Devleti ele geçirmek için her şeyi yaptılar.

Kaç masum insanın yuvasını yıktılar kim bilir?

Nice esnafı iflas ettirdiler kurdukları kumpaslarla Mallarını ele geçirdiler

Paravan holding ler kurdular insanların Mallarına el kondular.

Karşı çıkanı da ölüme yolladılar…

Vicdandan yoksun, gaddar, zalim merhamet yoksunudur bunlar

Her türlü iftirayı atabilecek, her yalanı söyleyebilecek kadar zalimdirler.

FETÖ terör örgütü kadar zalim, başka bir çete ne duyduk ne gördük!

seers cmp badge