OSTİM’Lİ SANAYİCİLER KAN VERDİ, CAN VERDİ 0 5514

OSTİM’li sanayiciler, kan bağışında bulundu. ORSİAD’ın, 19’ncusunu düzenlediği kan bağışı kampanyasına üyeler büyük destek verdi, toplanan kanlar Kızılay’a gönderildi.

OSTİM, Sincan ve İvedik OSB’lerde faaliyet gösteren sanayici ve işadamlarının üyesi olduğu ORSİAD, toplumu yakından ilgilendiren sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin bu çalışmalarından en dikkat çekici olanı ise kan bağışı kampanyası. Yılda üç kez gerçekleşen bu kampanyanın 19’ncusuna da üyelerin desteği büyük oldu. ORSİAD’ın Türk Kızılayı işbirliğiyle dernek merkezinde organize ettiği kan bağışı kampanyasında, görevliler tarafından alınan kanlar, ihtiyaç sahipleri için kullanılmak üzere Kızılay Kan Merkezi’ne gönderildi.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte bir kez daha kan veren ORSİAD Başkanı Nedret Yener, bunun bir insanlık vazifesi olduğunu söyledi. Kanın, kaynağı yalnızca insanda olan ve yapay üretilemeyen bir madde olduğunu anımsatan Başkan Yener, her sağlıklı bireyi Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet etti. Kan bağışının yalnızca başkalarının hayatını kurtarmadığını ifade eden Başkan Yener, kan verenin sağlığını da koruduğunu hatırlattı. Nedret Yener, 19’ncu kan bağışı kampanyasına katılarak kan veren tüm üyelere de teşekkür etti.

Previous ArticleNext Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü 0 65006

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. yılı dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen anma törenine katıldı.

Anıtkabir’deki tören, devlet erkânının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, Anıtkabir’de saat 09.05’te Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Misak-ı Millî Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı ve şunları yazdı: “Aziz Atatürk, İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan şahsınızı, vefatınızın 80. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Zatı devletlerinin ve aziz şehitlerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni dâhili ve harici bedhahların saldırılarına rağmen dünyanın en güçlü ve müreffeh devletlerinden biri yapma yolunda kararlılıkla yürüyoruz. Cumhuriyetimizin 95. seneidevriyesinde açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı milletimizin en son gurur abidesi olarak tarihe nakşolmuştur. Ruhun şad olsun.”

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’ye 53 genç girişimci daha katıldı 0 7511

53 GENÇ GİRİŞİMCİ DAHA…

İşini büyütmek, yeni yatırımların, ortaklıkların kapısını aralamak isteyen 53 genç girişimci daha GGYD’ye katıldı. Yeni üyelerin katılımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan Allıoğlu, “Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecek” dedi.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin yeni genel merkezi, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Çeşitli sektörlerde yatırımları bulunan 53 genç girişimcinin derneğe üyeliği nedeniyle düzenlenen törende adeta izdiham yaşandı. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki törende yeni üyelerin heyecanı büyüktü. Tek tek kürsüye gelerek kendilerini ve firmalarını tanıtan yeni üyeler, ticari işbirliği, ekonomik güç birliği için, dayanışma ve yardımlaşma için GGYD’ye üye olduklarını söyledi.

Her Girişimci Kalkınmada Tuğladır

53 yeni üyenin GGYD’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Allıoğlu da, “Derneğimizin öncelikli hedefi üyeler arası dostluk ve ticareti geliştirmek. Bu hedef doğrultusunda çok çalışırken aramıza katılan yeni yol arkadaşlarımız bize güç ve moral veriyor. Unutulmasın ki bu ülkenin genç girişimcilere çok ihtiyacı var. Her yeni girişimci, ekonomimizin gelişmesi, ülkemizin kalkınması için bir tuğladır. Genç girişimcilerin sayısı arttıkça, kalkınma da sürecektir. Genç girişimcilerimizin çalışma azmini, üretkenliğini gördükçe, geleceğe dair umutlarım daha da artmaktadır” dedi.