TÜSİAV Genel Başkanı Veli SARITOPRAK ; 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle mesaj yayımladı. TÜSİAV Genel Başkanı Veli SARITOPRAK ; 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle mesaj yayımladı. için yorumlar kapalı 3041

17 Eylül 2018 tarihinde ,2018-2019 eğitim ve Öğretim yılının başlaması münasebeti ile yayınlamış olduğu mesajın da ;

Yaklaşık 19 milyon Öğrencimiz için ders başı yapma zamanı Ülkemizin gelecek nesillerin güvencesinin teminatı olan Öğrencilerimiz bizim en kıymetli varlıklarımız.

Her yıl olduğu gibi , dijital dönüşüme uyum sağlamanın önemine vurgu yapanSARITOPRAK , bu yılda kodlama ve robotiği erken yaşlarda çocuklarla buluşturduğumuz takdirde, uluslararası rekabette eğitim kalitesiyle parlayan bir ülke olabiliriz. Eğitim bir ülkenin geleceğinin güvencesidir.

Türkiye’nin aydınlık yarınlara ilerlemesi, dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri olması için nitelikli, üretken ve girişimci bireyler yetiştirmenin önemine işaret eden Veli SARITOPRAK ;

“ Gençler’i eğitimle ,bilimle ,fen ile toplumsal ahlaki kuralları öğreterek yetiştirmek, Milli eğitimin en temel asli görevlerinden bir kaçıdır. Geçmiş de olduğu gibi, bugünde 2018-2019 öğretim yılında yeni bir eğitim ve öğretim dönemi ne başlayan tüm okullarımız ve eğitim kadromuz da yer alan Öğretmenlerimiz -Müdürlerimiz .Müfettişlerimiz ve diğer tüm yetkili birilerimiz , inanıyorum ki ,Ülkesi ve yaşadığı toplum adına ,başarılı, kendine güvenen gençler yetiştirecek. Dedi.

Veli SARITOPRAK ;

Ülkemiz’in ; Eğitim ve Öğretim Camiasının Saygın Kurumu ; Milli Eğitim Bakanlığımız başta olmak üzere ,Kıymetli değerleri yarınlara hazırlayan ,yetiştiren çok kıymetli değerlerimiz öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, onların saygıdeğer Velilerine , selam ve sevgilerimi iletirken sağlıklı, başarılı ve huzur dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum” 

         Veli SARITOPRAK

   TÜSİAV  GENEL BAŞKANI

Previous ArticleNext Article

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tebrikleri kabul etti için yorumlar kapalı 87797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yabancı misyon şefleri ve devlet erkânının tebriklerini kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı 30 Ağustos Zafer Bayramı : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı için yorumlar kapalı 84797

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve törende hazır bulunan devlet erkânı, daha sonra Misak-ı Millî Kulesi’ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel deftere şunları yazdı:

“Aziz Atatürk; bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından Büyük Zaferin 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihî günde zatıâlinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz.

Savunma sanayiinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla, cumhurla, cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir. Ruhun şad olsun.”